| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca o masina ce are cutie de viteza manuala se poate schimba cutia de viteze, si sa o trec pe cutie de viteza automata? Daca se poate cam ce pret ar fi? Multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca exista vreo cutie automata compatibila cu modeul autoturismului poti face modificarea, dar te va costa cateva mii de euro pe putin

| OldSoul a răspuns:

Salut, aceasta modificare este posibila pe majoritatea masinilor, insa trebuie de precizat ca exista unele modele care nu poate fi efectuat acest schimb, daca nu ma insel sunt unele modele in care difera motorul la fiecare dintre cele 2 cutii, un pret aproximativ nu iti pot spune exista n modele de masini deci e imposibil sa iti spun un pret atat timp cat nu ai spus masina la care te referi, oricum costurile vor fii destul de ridicate, nu se merita sa iti iei o masina cu cutie manuala cu gandul sa o schimbi in cutie automata, probabil vei iesi si mai scump decat ar fi o eventuala diferente intre 2 masini cu cutiile diferite, iar in cazul in care detii deja o masina cu cutie manuala si vrei sa o schimbi in automata pe langa costuri vei avea si ceva de munca asta in cazul in care vrei tu sa efectuezi aceasta operatie, trebuie modificat blocul pedalier si aproximativ tot ce are legatura cu acesta.