| anonim_4396 a întrebat:

Daca am mancat ceapa, cum pot inlatura mirosul neplacut din gura?

15 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Am auzit ca daca manaci patrunjel iti dispare mirosul de usturoi sau ceapa...nu am incercat si e numai din auzita dar nu cred ca pierzi ceva daca incerciwinking

daniela
| daniela a răspuns:

Spalandu-te pe dinti si mestecand mergeu guma prospata

kratos
| kratos a răspuns:

Mestecand guma, clatind gura cu apa de gura...

| Gabry a răspuns:

Spala-te pe dinti, foloseste mai tarziu apa de gura sau guma de mestecat.

| remus a răspuns:

Dupa ce ai consumat ceapa poti sa inlaturi mirosul neplacut cu; frunze de partungel proaspete, mestecate in gura mai multe minute, cafea la ibric cu zat, se clateste gura si se inghite.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Spalate pe dinti si freaca tare=)

| stetoscop a răspuns:

Mananca usturoirolling on the floor

| adrian777 a răspuns:

Te speli pe dinti, dupa 5 minute folosesti apa de gura, apoi cateva frunze de leustean verde mestecate bine.

| St!L a răspuns:

Foloseste apa de gura!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? cu=cache:imC9crJS79IJ:...clnk&gl=ro
bei o ceasca de cafea, rozi cateva frunze de patrunjel,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa stii ca mirosul de ceapa vine si din stomactongue asa ca oricat te chinui sa te speli pe dinti si sa mesteci guma mirosul trece doar pe moment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... ca sa scapi de mirosul de ceapa mananci usturoi si ca sa scapi de mirosul de usturaoi mananci ceapa(n-am incercat a dou-a optiune da cred ca se face un duo mai urat mirositor

| kuckiecandle a răspuns:

Ai mai multe modalitati... incearca una dintre ele... si daca scapi... spune-ne si noua din proprie experienta... Cum ai scapat...
si incearca sa eviti pe viitor chestiile ce includ ceapa... eu ma feresc de ele ca de cele de usturoi cu toate ca atunci cand eram mic nu ma puteam opri...

Alte răspunsuri