| GEORGEL2012 a întrebat:

Daca am parcat la penny market in locul de parcare al persoanelor cu handicap, politia are dreptul sa ma avertizeze, dar sa aplice amenzi? parcarea este privata din cate stiu eu nu?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu se uită nimeni, stai calm.
Oricum, am numărat la Penny, 7, una lângă alta și am ajuns la concluzia că avem o țară de handicapați.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Amenda poti primi pentru ca nu ai voie sa stai acolo, doar daca te prefaci sa mergi ciudat si pui semn la masina cu scaunu de rotile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate, in general exista atentionari in parcarile private ale supermarketurilor ca se aplica prevederile codului rutier.

| mihai69 a răspuns:

O fi parcarea privată, dar codul rutier e același peste tot, atât timp cât locul respectiv e deschis circulației publice (adică NU e cu acces restricționat, în afara drumului public).
Chiar și poliția locală are drept să te amendeze acolo.