| LeonardoDiCapra a întrebat:

Daca ati putea fi o culoare, care ar fi aceea? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns:

Albastru.De ce? Pentru simbolurile pe care oamenii normali nu le văd.Aş descrie cerul, aş descrie marea, aş descrie 2 ochi albaştrii pe care îi caut de când mă ştiu.Aş descrie tot ce e mai frumos şi mai liniştitor.Aş descrie pacea, armonia, ambianţa.Aş descrie cel mai nefiresc lucru.Aş descrie tot şi poate nimic...Lumea e atât de preocupată să vadă,să renege, să judece, să dispreţuiască şi să distrugă, încât nu mai poate aprecia frumuseţea sufletească. Pentru ei, asta reprezintă doar ceva ce poţi arunca în primul coş de gunoi.Sentimente? Ei calcă pe ele.Sinceritate?=0.Puritate? Modă veche.Sentimente? Profit.trăieşti sau mori,respiri sau te prăbuşeşti,te ridici sau decazi, nimănui nu îi pasă şi nu îi va păstra vreodată. Atunci, pentru ce simboluri,
încredere, puritate,
sentimente? Pentru a-ţi crea o lume proprie.Tu eşti singurul care contezi în lumea asta numită "labirint", în care restul lumii e doar un paradox.Fii special pentru tine.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FataCuChitaraMun?ilor):

Ce uşor este să vorbeşti mult fără să spui nimic laughing

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cameleon.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer albul.
Pa, pa.

| Dumnezău a răspuns:

Stii albastrul acela de pe cover-urile unor albume de black metal, sau galbenul vestejit care apare uneori, asa, foarte "demotivational" pe cover-urile de la WITTR? Ei, una din culorile astea doua.

| Holocaust a răspuns:

Violet.Mereu am avut o obsesie pentru culoarea asta.Imi plac florile violet, peretii violet...si cam tot ce-i violet.
Am cautat de curiozitate si semnificatiile si pot sa spun ca ma caracterizeaza destul de bine.Tristete,indiferenta,efect nelinistitor si descurajator...Chiar ma intreb daca si creierul meu e violet(cu siguranta ca nu, dar lasa-ma sa visez)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru,chiar dacă e nonculoare.Cel mai mult îmi plac culorile închise,adică mov, gri, albastru fiindcă mă caracterizează. Reprezintă întunericul, singurătatea, misterul şi necunoscutul.

Răspuns utilizator avertizat
| OliverArrow a răspuns:

As fi o culoare neexistenta, una noua. Daca nu as fi albastru.

| Crisuu20 a răspuns:

Eu as fi roz pentru ca este o culoarea primitoare, deschisa, draguta si distractiva.Ma caracterizeaza

| Celentano a răspuns:

Negru, deoarece inspiră un anumit respect, sobrietate