| Adda232 a întrebat:

Daca ati vomita, ati prefera ca iubita voastra sa stea cu voi in timpul ala sau ati prefera sa nu vada? De ce? Ati vomitat vreodata de fata cu ea? Cum a reactionat? Ce ati vrea ca ea sa faca?

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O relație nu înseamnă doar realități create după scenarii iluzorii, idealizate. La un moment dat se vor întâmpla și chestii de genul.
Dacă este tipul de persoană care e foarte sensibilă la treburile astea, aș prefera să nu vadă ca să nu i se facă rău și ei. Altfel, aș prefera să fie cum sunt eu și dacă nu e doar o stare de moment să mă aline cu prezența ei măcar puțin. Unei persoane îi spui: lasă-mă acum, nu e momentul potrivit. Dar parcă ai vrea să nu te lase în anumite momente mai nasoale. Atunci vezi ce înseamnă iubirea și ce înseamnă doar un calcul de profitabilitate.
Eu unul aș trece dincolo de senzația de greață, dezgust pentru că s-ar estompa stările astea comparativ cu gândurile înspre persoana iubită și faptul că ea nu se simte bine. M-aș concentra pe ce pot să fac să o ajut să treacă peste starea respectivă. Să merg la farmacie să îi cumpăr ceva, să îi pregătesc ceva de mâncare, să fiu acolo să o țin în brațe sau pur și simplu să fiu lângă ea, să fiu unul cu ea măcar preț de câteva zeci de minute.

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric NU!
De ce as face rau si alcuiva?
Provocandu-i voma, scarba, dezgust...
AS vrea ca ea/el sa plece macar in alta camera, sa nu s euite la mine cum vomit. Din epxerinta stiu, ca este atat de scarbos, ca si altii vomita numai daca se uita... deci, nu as supune pe nimeni la asemenea lucru dezgustator!
In plus, daca sunt cu mama acasa, este bine ca prietenii si iubitii sa plece la ei acasa, ca sa nu stea langa tine cand iti este chiar atat de rau, ca nu ai nevoie de spectatori. Pot veni a doua zi cand esti mai bine, dar in nici un caz atunci cand vomiti, sau ai diaree.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pai sa nu vada, de ce as vrea sa se uite cineva cum vomit?

Mai sunt si unii ciudati care vor sa-i priveasca prietena ca cica " iti e scarba de mine? doar cand sunt dragalasa te uiti? in momentele astea nu ma mai iubesti? " dar in fine, sunt destul de putini care au mentalitatea asta si gasesc genul asta de teste ok sa fie date altora.

E normal sa nu isi schimbe perceptia asupra ta din moment ce te-a vazut in ipostaza aia dar e ok sa-i fie scarba, ca e ceva natural, mai ales cei sensibili.