| Ivanalina123 a întrebat:

Daca atunci cand sunt eu si cu bunica ea se comporta frumos cu mine iar cand vine cineva( fratele meu, veri...) incepe sa tipe si sa se comporte urat cu mine, ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| CrissCristina25 a răspuns:

In general bunicile isi schimba comportamentul. Poate bunica ta vrea sa le dea un exemplu copiilor mai mici, ca sa o asculte (prin tine), sa le fie frica de ea.

Daca nu este asta, sfatul meu este sa pleci de la bunica ta atunci cand mai sunt si altii acolo. Poate nu suporta prea multi copii in jurul ei.

Bafta!

| Ivanalina123 explică (pentru CrissCristina25):

Nu e doar de asta oricum oricine ar fi trebuie ca faca asa

| CrissCristina25 a răspuns (pentru Ivanalina123):

Incearca atunci sa vobesti deschis cu ea (cand este singura) si sa vezi de ce face asta, sigur are un motiv, fii deschisa si incearca sa nu o enervezi si sa aflii cat mai multe. Doar ea poate sa-ti raspunda concret la intrebare. Si eu am avut-o pe bunica mea asa s am intrebat-o iar ea mi-a zis ca vrea sa dea doar celorlati un exemplu mai bun.