| DARLINGx a întrebat:

Dacă beau energizante in fiecare zi câte 2-3 îmi poate afecta inima sau ceva? Am 17 ani, Am consumat energizante de la vârsta de 15 ani

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Biciuesc nervii, și pe cei ai inimii.

| 1997onur a răspuns:

Lasă-le o sai ai probleme cu inima din cauza la ele nu mai le bea dale dracu nu sunt bune deloc niciun fel de energizant bea suc fanta cu struguri ăla este bun încercat dacă vrei

| 120bulevard a răspuns:

Cafeina nu prea are de ce sa te afecteze daca consumi 200-250 MG maxim, in cazul tau. Doza maxima recomandata pentru un adult este de 400 MG cafeina/zi.
Un energizant contine cafeina cat o cafea tare la ibric, asta vine undeva la 80-100 MG cafeina.
Mai mult afecteaza zaharul excesiv din energizante, ala nu e bun, consuma maxim 2 pe saptamana daca nu vrei sa ai probleme mari cu inima in viitor, sunt multi care ajung la spital din pricina asta, in unele state deja e interzis comercializarea energizantelor catre minori.

| Strwberrs a răspuns:

Am o prietena de 13 ani ce consuma energizante de la 11.
Banuiesc ca nu va dati seama ce rau este...
Chiar daca pare bun, bun, e rau, rau.

Nu mai bea, iti afecteaza inima, vei putea bea dupa varsta de 18 ani cred. Energizantele au taurina, taurina asta se urca la creier si iti face praf toate rotitele, facandu-te atotstiutor.

| GabbyGabriella64 a răspuns:

Da.lasa energizantele ca nu sunt bune deloc pentru sanatate iti faci inima praf