| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva ar putea samid ea niste sfaturi, nu stiu cum sa imi dezobisnuesc pisica sa se urce pe mobila (am mai avut o pisica acu cativa ani si nu se urca nici macar pe masa in bucatarie si nici pe mobila in camere), si sa muste. eu n-am mai vazut pisici care sa muste. si de picioare si de maine cand ma joc cu ea (dar nu mereu)...astept sfaturile voastre cat mai multe...multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| alinaandrei a răspuns:

Bate-o sa nu se mai urce pe mobila.si cu muscatu la mine toate pisicile au muscat asa se joaca ele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si motanul meu musca, dar in joaca.Si face asta fiindca i-am permis de mic, nu l-am dezvatat la timp.Acum umblu de multe ori cu mana pansata sad n-o bate, las-o sa se invete cu locul, probabil o ai de curand, nu e obisnuita cu casa ta.Se dezvata singura, o sa vina la mancare. N-o speria, atunci chiar ca risti sa fuga in lume.Si daca nu renunta nicicum...las-o-n pace, ce rau iti face ca se urca pe mobila?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Odata cu virsta pisicile se maturizeaza si ele si nu mai prezinta interes nici chiar pentru o simpla joaca dar pin-atunci n-ai ce-i face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

imbraca-i labutele in niste cirpute si asa o sa alunece, o sa incerce o data de doua ori si daca vede ca nu mai poate se lasa de alpinism!