| Miruna0909 a întrebat:

Daca dupa ce beau energizant, imi da mai mult stare de oboseala si somnolentă decat stare de energie, ce inseamna asta? E mai rau sa imi dea opusul sau mai bine?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

E pur si simplu rau pentru sanatate ca alegi sa consumi astfel de bauturi.Un pic mai ok ar fi sa iti faci un suc de fructe, acasa, daca ai storcator sau robot.In locul tau m-as interesa de cantitatea de zahar procesat din aceste energizante, uite un exemplu destul de eye-opening:

https://www.youtube.com/watch?v=z8AK_mD0GkI

| Furnicuta000 a răspuns:

Probabil pentru ca iti creste tensiunea. Adica e doar o idee, ia si tu o tensiune sa verifici

| Miruna333 a răspuns:

Poate ai toletanta la cofeina sau reactia asta de la alt ingredient din energizant

| RedMarr a răspuns:

Ai grija cu Energizantele.Mai bine fa-ti o cafea/instant ..si ai grija sa mananci mancare. Energia e luata din organism si din zahar. Dar, In timp, poti avea/dezvolta diabet de la tot Zaharul ala. Nu e de gluma. O reactie asemanatoare am de la sucul de lamaie/ceai. Banuiesc ca e de la nivelul de minerale - Calciu/Magneziu (si ce mai scrie pe cutie)care intra in corp. Miruna333 are dreptate cu toleranta la Cofeina. Oricum, Toleranta se reseteaza dupa 1 saptamana, daca faci pauza.