| anonim_4396 a întrebat:

Daca exista oameni care pot prezice viitorul, atunci de ce nu prezic si numerele la LOTO?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate prezic, poate ei sunt tanti florica de nu stiu unde care a castigat deodata la loto laughing

| Bondarel99 a răspuns (pentru Adry05):

Astia care au castigat erau jucatori vechi laughing

| RAY a răspuns:

Nu vor sa castige, pentru ele conteaza binele facut altora, ce alturisti oameni

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Da, da sigur laughing

| Lioana a răspuns:

Unde exista astfel de oameni? Cunosti tu vreun prezicator? Eu nu. Si prin prezicator ma refer la unul care prezice ceva si chiar se adevereste. Nu e prezicator cel care iti spune ceva despre viitorul tau doar pentru a-ti lua banii. In general prezicatorii nu se refera la viata unui singur individ ci la umanitate in general. Nici macar Nostradamus ale carui preziceri erau celebre pentru omenire nu a nimerit-o.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ei doar incearca sa ghiceasca nu nimeresc mai nimic cu atat mai mult numerele la loto.

| xByte a răspuns:

Ceea ce fac acei oameni se numeste extrapolare, lucru ce nu prezinta deloc acuratete.