| anonim_4396 a întrebat:

Dacă o femeie care se comporta ca una fără prea multă educație și clasă, era mai băiețoasă și impulsivă, devine dintr-o dată exact opusul, ce ați crede: vrea să impresioneze pe cineva anume cu schimbarea bruscă sau a avut o "trezire" și a realizat că atitudinea ei e păguboasă?
Ați crede că schimbarea e reală sau doar de fațadă?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Depinde de context si cat de bine o cunosc. Dar posibil sa se fi maturizat.

8 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Poate că a avut o "trezire" și a realizat că comportamentul său anterios nu era potrivit sau poate că încearcă să impresioneze pe cineva anume prin schimbarea sa. În general, este posibil ca oamenii să își schimbe comportamentul pentru diferite motive și poate fi dificil să determinăm dacă schimbarea este reală sau doar de fațadă. Este important să acordăm respect și încredere tuturor oamenilor și să îi lăsăm să își arate adevărata personalitate fără a face presupuneri nefondate.

| stef87 a răspuns:

Poate ca de fatada a fost ce am vazut initial. Poate ca ne plac ambele fatade, important e ca persoana sa fie sincera cu noi, sa nu ne atasam de o aparenta. E ceva moral ce ar trebui sa facem cu totii - se numeste sinceritate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai, Rozo...
Daca o femeie nu mi-e ruda, prietena, amanta sau iubita/sotie, mi se rupe de personalitatea si schimbarile ei.
Poate sa-si infiga un tarus in frunte si sa strige ca e unicorn, mie si celorlalti oameni normali, ni se rupe de viata ei.

| Hammurabi a răspuns:

O schimbare bruscă din "fară educație și clasă" în exact opusul, nu prea e posibil.
Nu ai cum căpăta educație peste noapte, iar dacă ai avut-o înainte nu avea nici sens nici logică să mimezi că n-o ai.
Personal, n-am întâlnit niciodată genul ăsta de schimbare.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și de persoana și în jurul cui se manifesta schimbata.
Daca e in jurul cuiva cu influență, clar vrea sa impresioneze, dar daca doar simte ea că de fapt viața ei e mai inclinata spre altceva decât feminisme, o poți lua drept "trezire".
Uneori toți ne mai pierdem pe drumul vieții și deși avem tendința să judecăm in fel și chip acest aspect.
Uneori pur și simplu se întâmplă să facem greșeli și de aceea simți o nevoie interioara de "trezire"

| Emma30555 a răspuns:

Educația și clasa nu se pot mima iar dacă le ai nu poți fi altfel, dar cred ca în cazul asta fata era mai baietoasa apoi s-a mai liniștit și încesrca sa fie mai feminina. Schimbarea probabil este cu un motiv, cineva a convins o sa se schimbe, sa fie mai feminina, a avut ea o revelație, vrea sa arate ca s-a maturizat. Schimbarea cred ca e reala dar probabil ca o sa mai aibă scăpări din vechile obiceiuri în momente de tensiune

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns:

Cam greu sa te schimbi asa dintr-o data da na poate într-o lume paralelahappy