| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt pe profil turism si alimentatie, ce materii sunt de baza adica ce materii se cer cel mai mult? pup multumesc

5 răspunsuri:
| Drauzy a răspuns:

Poi eu in liceu am si ramura asta turism + alimentatie...(economic 2, Virgil Madgearu Iasi se numeste liceul) si ca obiecte de specialitate sunt SCPS (studiul calitati al serviciilor si produselor), PCM (protectia consumatorilor si a mediului), mediul concurential mai e la turism... si practica care o faci la o firma de turism ...cam astea sunt cele esentiale ...pentru acest profil happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca la alimentatie e practica f.importanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.Sunt in clasa a IX-a si sunt la profilul turism si alimentatie.Am intrat cu media 7. 90 (media de admitere era 6. 82). Sincer mie mi se pare usor si in special frumos acest profil.Ca obiecte fac romana(3 ore pe saptamana) mate(3 ore pe saptamana) religie (1 ora) tic(o ora) modulul 2-organizarea unitatilor economice(3 ore pe saptamana) engleza(2 ore)
fizica(2 ore) istorie(1 ora) logica si argumentare(stiinte socio-umane 1 ora pe saptamana) modulul 1-bazele restauratiei(5 ore pe saptamana) franceza(2 ore) biologie(1 ora) geografie(1 ora) chimie(2 ore) sport(1 ora) modulul 3-igiena (1 ora). Cat despre practica am auzit ca se face in agentii de turism... dar daca mai aflu ceva o sa va scriu.Succes tuturor!

| Stoica_Angela_2000 a răspuns:

Nu stiu, eu sunt intr-a 8-a si as vrea sa aflu, ma gandeam sa ma axez pe asta.