| Gogu06 a întrebat:

Daca te uiti la filme de comedie sau stand up comedy ti se dezvolta simtul umorului?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde si de tine daca vrei sa fi mai comic.

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu chiar. La fel cum şi dacă te uiţi doar la filme cu bătaie,nu înveţi să te baţi.
Simţul umorului este ceva ce ori îl ai,ori nu. Şi nu-i vorba că te naşti cu el,dar trebuie să ţi-l formezi din timp,şi cu căt ai mai mult umor,cu atât îi va deranja pe cei din jurul tău.
Hai să-ţi spun şi de ce. Oamenilor le place să îi faci să râdă. E ok,se distrează toţi,se simt bine Chestia este,că cineva cu un simţ al unorului ridicat,va face şi miştouri atunci când,spun ei,nu e cazul,şi va face şi glume atunci când lucrurile nu merg tocmai ok. OAmenilor le place să-i faci să râdă,doar atunci când nu au prea multe griji,şi atmosfera e relaxantă. Dar când se întâmplă ceva rău,îi cam deranjează. Ăia-s oamenii fără umor. Care acceptă umorul doar atunci când totu-i bine şi frumos,dar îl consideră nesimţire când lucrurile nu merg chiar cum ar trebui.
Eu am ajuns la rafinamentul ala de umor,încât mă bufneşte râsul în hohote atunci când cineva se răneşte grav, iar mie mi se pare amuzant. Am început să râd şi la o înmormântare, când îi vedeam pe oameni cum plâng. Ştiu că nu-i prea ok, da pe mine mă amuză multe chestii, şi eu mă simt bine aşa. Dă-i în morţii lor de trişti.

| Shto a răspuns:

Nu neaparat dar te ajuta sa devi comic.

| JustAna05 a răspuns:

Din punctul meu de vedere da.