| diana a întrebat:

Cum imi pot dezvolta simtul umorului?

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Este bine sa ai simtul umorului.happy
Te ajuta sa treci mai usor peste greutati, si sa vezi viata mai frumoasa.
Oamenii glumeti sunt mai veseli, mai binedispusi, mai buni poate.
Citeste multe bancuri, priveste video-uri cu glume, incearca sa vezi partea frumoasa si comica in orice.Stai in prezenta persoanelor glumetse, impartasiti glume...incet,incet iti va intra asta in obisnuinta si iti va fi foarte usor sa faci o gluma.happy
Succes.big grin

| viatadecacatt a răspuns:

Memoreaza toate bancurile si glumele dupa net si spune-le asa cand mergi pe strada una dupa altalaughing)!
Am glumit Ha!happy Yo stiu fii mai energicas, sari ca toate alea si imita personaje din desene animate sau pe Michael Jackson "The way you make me feeeeeeeeeeeeeeeeeeeel"laughing

| Mwhahahaa a răspuns:

Facand glume bune, fiind populara.happy Dandu-te pe langa ceilalti. fa-le ochi dulci blushing

| ChibiRose a răspuns:

Citeste glume si inventezeaza cate ceva dupa o sursa de inspiratie cum ar fi un banc super! In timp te vei perfectiona.Si eu am avut aceasta porblema, dar apoi am inteles la ce se amuza prietenii mei s am facut referire la asa ceva. Apoi am profitat de ocaziile prielnice pentru a face glume si acum sunt cea mai amuzanta din clasa!

| Alecรsutรa a răspuns:

Uni se nasc cu simtu umorului, dar daca nu esti nascuta cu simtu umorului atunci invata glume, desigur sa nu spui acelor oameni exact aceleas glume de 1000 de ori, de fiecare data cand apar glume noi citestele love strucklove struck

Răspuns utilizator avertizat
| MyTzZy a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa citesti multe glume si sa iti dai seama cu sa faci glume b8une cu prietenii tai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa incepi de mic cu asa ceva si majoritatea comediantilor au avut un moment in viata care le-a declansat aceasta"calitate" ( viol, deces in familie, abuzuri sexuale de la varste fragete, martori ai unui macel.carnagiu pe sosele etc.)...asa ca mai bine sa ramai asa banal, e cel mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste bancuri`.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://bash.craiovaforum.ro/viewpage/410 - citeste toate aste
asculta rap sau hip hop ( cele vesele ) vei invata multe de acolo;)

si un sfat: sa faci glume e una dar sa faci glume pe seama cuiva e alta nu le incurca

| low.edit a răspuns:

Ca sa ai simtul umorului trebuie sa citesti ca asa iti dezvolti vocabularul, cunosti mai bine oamenii si sti ce glume sa spui cand trebuie si unde trebuie. happy