| Cksihja a întrebat:

Dacă toți bărbații și-ar lăsa barbă cum v-ați imagina o astfel de lume?

14 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar da faliment Gilette... sau s-ar reprofila pe produse de intretinere a barbii. happy

| Sofer a răspuns:

O lume plina de bărbați adevărați.

| mentholinks a răspuns:

Mai nou barba face pe om? Ce te face sa crezi ca s-ar schimba ceva sau ca ar fi o altfel de lume.

| Cksihja explică (pentru mentholinks):

Imaginează-ți o grămadă de bărboși care merg pe stradă, și o mulțime de femei care se feresc de ei.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ca e in doliu.

| aumih16 a răspuns:

Ar fi o nebunie! dar nu din pacate nu toti baietii barbatii poarta barba! poate ca nu au motive! daca ar fi sa isi aleaga profetia de preot da! dar altfel de ce sa porti barba! doar eventual daca ai avut un deces in familie! dar chiar si asa de ce sa iti lasi barba!

| aumih16 a răspuns:

Eu asa sunt baiat! doar fotografia asta ma tradeaza! chiar si asa eu sunt unul din baietii care nu poarta barba! fiindca nu am nevoie! si eu unul mi-as pune intrebarea asta de ce pe altii nu ii mananca fata daca poarta aceasta barba! eu unul nu as putea purta barba! mai ales sa ma manance ingrozitor! ma gandesc ca aia au lipici sau ceva de genul de nu ii mananca! habar nu am! nu stiu! nu pot sa imi explic! si oricum pe vremuri sau chiar inainte se spunea zicea ca cei care poarta barba ori sunt metrosexuali! ori sunt burlaci!

| Cksihja explică (pentru aumih16):

La început când îți la-și barbă te mănâncă o vreme apoi trece, trebuie să suporți acest chin doar câteva zile.

| aumih16 a răspuns (pentru Cksihja):

Nu stiu eu nu prea vreau sa port barba! nici macar nu am jurat! ca imi las! asa ca eu unul prefer fara! asta este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi o lume mai... păroasă. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A revenit moda purtatului de barba? Nu as suporta sa nu ma rad zilnic. Nu suport barba cat de mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbară

| Anonima163333 a răspuns:

Ar fi plictistor.E bine sa fim diferiti, din toate punctele de vedere, astfel lumea e mai interesanta.winking

| 4StarLight a răspuns:

Chiar nu stiu, presupun ca mai neîngrijită?(chiar nu vreau sa se simtă jignit, e doar parerea mea) Eu am prostul obicei de a gândi ca bărbații care nu se bărbieresc prea des si prefera sa-si lase ditamai barba nu prea au grija de ei înșiși. În general, mi se pare ca cei fara barba au un aer mai tineresc, mai deschis. Din cauza asta, uneori nici nu ii recunosc pe unii atunci cand isi lasa barba. De obicei, cand vad bărbati cu barba ma gandesc la preoți, oameni in general religiosi sau profesori foarte in varsta. E doar parerea mea. Cu toate astea, esența acelor oameni va fi aceeasi, cu toate ca, din pacate, în ziua de azi se pun mare accent pe aspectul fizic. De aceea, e posibil ca intr-o lume in care toti bărbații sa-si lase barba, aceștia sa fie considerați mai puțin atractivi pentru ca unele femei ii pot percepe ca au un aspect neîngrijit. Dar in mare parte, lumea ar fi aceeasi. Cum ziceam inainte, esența acelor oameni ramane aceeasi cu sau fara barba.