| Afãrinツ a întrebat:

Dacă totul este posibil, este posibil ca un lucru să fie imposibil?

Răspuns Câştigător
| bibi518 a răspuns:

Da, nu toate lucrurile sunt posibile.Chestia asta cu "nimic nu este imposibil" este mai mult pentru incurajare, pentru a nu te da batut cand ai ceva de facut si simti ca nu mai poti. happywinking

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| KillMePlease a răspuns:

posibil

| Croampa a răspuns:

Poti exemplifica? big grin

| Afãrinツ explică (pentru Croampa):

Oamenii spun că totul pe acest pământ este imposibil acum, dar în viitor va fi posibil absolut tot.
Tehnologia avansează în continuare, determinând apariția unor schimbări majore în climă (soarele ''topește'' Pământul din cauza rachetelor care, practic, găuresc stratosfera, și odată cu aceasta crescând șansele de a se distruge pământul prin arderea sa), în comportamentul animalelor, oamenilor (care sunt și ele animale, nu cu mult superioare celorlalte), plantelor, etc.
Mă întreb dacă tehnologia, oricât de avansată ar fi ea, va reuși vreodată să facă imposibilul posibil (teleportarea, clonarea și eventuala posibilitate de a înțelege ce ''spun'' -dacă se poate numi spus- animalele)

Și acestea sunt doar exemple.

| Croampa a răspuns (pentru Afãrinツ):

Pai intotdeauna va exista imposibilul, face parte din legea firii, dar exemplele care le-ai dat nu sunt imposibile( teleportarea, clonarea etc.) sunt niste lucruri care momentan nu sunt " disponibile" sa spun asa. In plus, cred ca teleportatea este deja posibila! thinking

| Afãrinツ explică (pentru Croampa):

Momentan nu sunt, dar vor fi disponibile (la fel ca telefoanele din zilele noastre, pe care nimeni din trecut nu le-ar fi ghicit posibila existență).
Încep să cred că nimic nu este imposibil, ci doar imposibil pe moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că da, pentru că după cum ai spus orice este posibil.

| IonutCG90 a răspuns:

Bună întrebare. Păi cred că sunt și lucruri imposibile. De exemplu ca un om cu MORALITATE(cu suflet mare) să facă vre-odată ceva IMORAL. Sau ca un om INTELIGENT(cu bune intenții) să facă ceva FOARTE STUPID. Și lista poate continua.

| awspam a răspuns:

Da, este posibil ca un lucru sa fie imposibil, de exemplu, castigi la loto, iar apoi afli ca ai bagat biletul in masina de spalat

| xToToShelx a răspuns:

Nu, pentru ca pana si imposibilitatea este posibila in cazul asta.