| PsyhoChild a întrebat:

Daca vi s-ar oferi șansa să trăiți într-o lume în care veți fi fericiți toată viața, singura consecință fiind că veți fi renăscuți in alta familie, ați renunța la viața voastră de acum?

Răspuns Câştigător
| OanaDima a răspuns:

Nu! Nu as renunta la viata mea niciodata pentru ca daca am fii mereu fericiti, degeaba am trai in viata.Viata ne este data pentru a invata cum sa traim in ciuda faptului ca exista lucruri triste. Fara esecuri, dezamagiri etc, nu am fii oameni care suntem acum, esecurile te construiesc intr.un om cat mai puternic, cat mai bun! Trebuie sa fii optimist si atat.Si in viata asta pe care o traim putem sa fim fericiti, depinde doar de noi happy

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Viata fara suferinta nu are nici un sens, scop, cum nici nu cred in viata de apoi, viata de aici e cea mai buna, uite asa avem mici scopuri in lipsa lor ce fericire am mai avea, nici am stii cum sa apreciem fericirea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, pentru că întrebarea ta conține o greșeală.
într-o lume în care veți fi fericiți toată viața.
Această afirmație este greșită.
O viață complet fericită nu este viață.
Viața este un șir lung de fericiri și nefericiri.
Fericirea toată viața nu există.
O lume în care ești fericit toată viața nu există.
Astfel nu aș renunța la viața mea de acum, pentru o lume care nu există.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, pentru ca sunt fericit in familia asta.

| Freya1 a răspuns:

Dacă aș putea să fiu tot cu iubitul meu as renunta la tot.Dar daca nu...

| Sofer a răspuns:

Sa traiesc in raiul femeilor frumoase. Atunci voi fi fericit.

| J0B0MAT a răspuns:

Când voi muri poate.
Oricum, fericirea continuă ar deveni plictisitoare.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu,într-o lume perfectă viața nu mai are farmec.

| ihnei a răspuns:

Ce valoare are fericirea daca nu-i dobandita prin faptele pe care le faci? Iti zic eu ca-i egal cu 0 pentru aia ce voiau s-o obtina fara truda