| in2ishen a întrebat:

(dau funda)As dori sa achizitionez o maceta sau un kukri, am auzit despre kukri ca desi arata bine lama se toceste repede si se ascuteste greu asa ca am vrut sa achizitionez aceasta maceta http://www.militarytrend.ro/macete/3714-maceta-702-grame .html.Imi puteti spune cine are daca merita, adica daca este de calitate si ce plusuri sau minusuri gasiti la ea?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Doar nu vrei să te apuci de agricultură. Pentru excursii cu cortul e mult mai practic aşa ceva : http://www.google.ro/......tp?/search

| Arthur a răspuns:

Mă gândeam că eşti amator de excursii, ieşiri cu cortul şi de aceea ţi-am recomandat în loc de macetă o simplă toporişcă care e mult mai practică şi ca utilizare şi la ascuţit.
Dacă mă gândeam că te pregăteşti de rezbel îţi recomandam sabia lui Stefan Cel Mare. Nu m-am supărat în legătură cu votul pentru că atunci când eram ca tine eram la fel de fraier. Diferenţa e că atunci când vorbeam ca tine luam şuturi în fund sau palme după ceafă, tu ce preferi?