| Buterflydana a întrebat:

Dau fundahappy: ce inseamna panza penelopei, rara avis, ad calendas graecas, tabula rasa, magna cum laude

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Uite pentru fiecare in parte:
panza penelopei:http://www.citate-celebre.com/panza-penelopei/
Rara avis: Stiu ca este un latinesc(cuvant in latina!) si inseamna pasare rara, sau un lucru rar, raritate
ad calendas graecas: inseamna la calendele grecesti(tot cuvant in latina)
tabula rasa: inseamna tabla stearsa(tot latina)
magna cum laude: cu mare lauda

Sper ca te-am ajutat!:)

Pa, pa.

| Andrei_Vlad_1985 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ms mult eu acum sunt la lectia aia in manualul de cls a 7 a si am terminat toate cuv alea mersi inca odata

2 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Manualul de clasa a 7?laughinglaughing