| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita...eu l-am mintit pe prietenul meu... oare sunt sanse ca tot el sa ma caute sa ne impacam? Oare se poate sa ma ierte? Nu vreau sa il caut eu, nu ma lasa inima, el ma iubeste mult de multe ori m-a iertat cand il minteam dar si eu l-am iertat ca ma neglija intr-o perioada, si eu il iubesc si mi-e greu fara el, acum cica suntem amici de o saptamana s-a dus naibii rel.Sa las sa treaca timpul, oare sa ast sa ma sune el? EU nu ma rezist fara el, m-am obisnuit cu el si lui ii e greu fara mine, stiu asta, totusi care ar fi cea mai buna solutie? Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Buna,
păi tu poți să îl aștepți să te sune, mult și bine, căci nu cred că o va face. deși într-o relație amândoi greșesc, tu afirmi cât se poate de clar că l-ai mințit, deci cred că ar trebui să încerci să repari greșeala și să lași orgoliul la o parte, căci dacă într-adevăr îl iubești, "inima o să te lase", nu s-ar "opune", după cum susții.
încă ceva, să ierți înseamnă în primul rând să treci peste, ori dacă l-ai iertat de ce trebuie să îți mai aduci aminte de ceea ce a făcut (nu zic să uiți chiar de tot, dar asta nu înseamnă că de fiecare dată când vă certați trebuie să vă aduceți minte de toate "plățile" făcute).
so, lăsați amândoi orgoliul de-oparte și împăcați-vă, nu are rost să suferiți pentru că fiecare așteaptă ca celălalt să facă primul pas.
take care happy

3 răspunsuri:
| lorre a răspuns:

Sincer, depinde care e si gravitatea minciunii pentru care v-ati despartitbig grin daca il iubesti asa de mult cum sustii poate nu trebuia sal minti, in fine nu vreau sa te critic acum, pana la urma toti facem greselibig grin whistling ai putea sa il suni tu, sa iei tu initiativa, nu sa tot astepti dupa el daca zici ca si lui ii e greu fara tine, si sa nu crezi ca daca il suni tu te vei injosi, nu e adevarat! stiu ca multe fete fac asa, stai linistita nu vei parea nici disperata dupa eltongue si nai nimic de pierdut oricum, poate el chiar asta asteapta, sau poate ca ar vrea sa ia el initiativa dar nu indrazneste, sau vrea ca tu sa-ti dai seama ca l-ai ranit si sa repari greseala deci pune mana pe tel si vezi ce iesewinking si un sfatwinking "sa iert? da sa uit? niciodata!" sper sa intelegi la ce se refera:X pupici si iti urez multa bafta chiar daca nu vei avea nevoie pentru ca in iubire nu exista reguli si nicidecum pierderi sau infrangeri:X

| ana_1696 a răspuns:

Ar fi mai bine sal suni tu si sa vorbesti cu el pentru ca acua ii greseala ta ca l-ai mintit si asa ai puteai sai si arati ca iti pasa de el si ca iti ceri scuze sper sa te ajute:*

| alexandra_4260 a răspuns:

Sa-l cauti si tu! la naiba! daca ti la el nu lasa orgoliul tau sa strice relatia asta! si daca e sa va impacati trebuie sa discutati despre tot ce s-a intamplat! pupici:*:*