| Coman_Alexandra_1996 a întrebat:

De când fumez m-am îngrășat chiar dacă se zice ca fumatul slăbește. Este posibil ca de la fumat te îngrași?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De când fumezi probabil faci şi altceva, că ţigările în sine n-au calorii.

Consumi mai multe calorii sau/şi arzi mai puţine - cauza cea mai comună a îngrăşatului.

| RAY a răspuns:

Caloriile ingrasa nu fumatul

| Drimmero a răspuns:

Fumatul slabeste doar daca este asociat cu vreo boala destul de grava, nici nu ingrasa, astea-s mituri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul in sine nu slabeste. Multi fumatori prefera sa fumeze decat sa manance, de aia cica slabesc. Si nu, fumatul nu ingrasa.

| Ionita_Mihai_1997 a răspuns:

Fumatul nu slabeste si nici nu ingrasa. Sfatul meu este sa te lasi de fumat ACUM pana nu ti se poate intampla ceva mai tarziu, nu e bine sa fumezi, nu iti aduce nimic bun in afara de alte boli si comportament diferit.