| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile sunt tot mai ocupata, am si eu treburile mele personale de rezolvata, iar prietena mea cea mai buna ma tot invita pe la ea iar eu ii spun intruna ca am treaba, ca am ceva de rezolvat, si ea nu inceteaza sa ma intrebe despre ce am eu de facut, ce am facut mai exact si chestii si eu incerc sa o fac sa inteleaga faptul ca sunt treburile mele si ca nu o prea privesc pe ea, dar ea nu intelege ma intreaba incontinuu ce am facut. Ce as putea sa ii mai zic?

Funda Funda!:*:*

2 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Sincer, o prietena adevarata te`ar intelege daca i`ai spune ca ai probleme personale de rezolvat ce nu o implica si pe ea.Decat sa o minti, mai bine las`o sa creada ce vrea, altfel doar vei inrautati situatia.
Asta as face eu. Daca chiar vrei sa o minti, poti inevnta ca pleci din oras cateva zile, sau ca a venit vreo ruda la tine in vizita...

Răspuns utilizator avertizat