| lifeForJesus a întrebat:

De ce a venit Domnul Isus pe pământ? Știe și poate sa-mi spună și mie cineva? Mersi.

Răspuns Câştigător
| BRG a răspuns:

Isus Cristos fiul lui Dumnezeu a venit pe pămînt ca noi să fim salvați din păcatul și moartea în care ne a băgat Adam, doar prin jertfa de răscumpărare pe care Isus a plătit o pentru noi putem fi cu adevărat salvați, iar noi cînd ne rugăm lui Dumnezeu, trebuie să ne rugăm prin intermediul fiului său, Isus Cristos.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ca sa rasucim noi problema pe toate fetele. Sau, l-o fi vazut verde, asa si i-o fi placut culoarea. Sau, pur si simplu, legea gravitatiei a fost mai cu mot decat el: l-a tras in jos.

| carpediem a răspuns:

Cum de ce!? Ca sa-l bata in cuie.

| DeniSse_2253 a răspuns:

Dumnezeu a venit pe pamant pentru a se rastigni pentru noi si pentru a judeca mortiibig grin:d

| Raluca011 a răspuns:

C a sa ne scape pe noi de pacate... ne-a deschis portile raiului si sansa de a ajunge acolo...