| anonim_4396 a întrebat:

De ce apreciaza fetele si plac mai mult pe cei care fac sala, au muschi si tatuaje? Ca eu asa am intalnit mereu? Si de ce nu se mai uita la baieti simpli?

37 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atracția este involuntară,nu noi alegem, omul a evoluat din copac, vremuri grele, omul sa domesticit in timp doar că atracția fizică nu a evoluat, fetele caută vânători buni

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Adică lumea se îndrăgostește mai mult de o fațadă?!

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

E instinctul de reproducție, nici o femela din lumea animală nu alege un mascul cu gene proaste

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Și cei cu dizabilități ce sa facă sa se impacee cu ideea toată viata ca nu vor avea iubita?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru cobrant):

Cam da.

| cobrant a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Pai asta ar însemna că cei cu dizabilități sa stea toată viata cu depresie și frustrare uitându-se la alții cum au parte de sănătate, femei, bani, lux etc

| StoicAnalysis a răspuns (pentru cobrant):

Nu am zis ca e imposibil. Mai sunt cazuri in care vezi oameni cu dizabilitati ce au jumatatea lor. Dar alea sunt cazuri rare. Spun doar ca mai bine sa fie realisti, si sa se axeze pe altceva in viata, daca sansele la a-ti face o prietena sunt mai mici de 5%. E mai trist sa iti petreci toata viata cautandu-ti o prietena, decat daca incerci sa excelezi in ceva ce poti face.

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

Am cercetat acest subiect din păcate mulți se despart când partenerul pățește ceva,am vizitat câteva cupluri și amândoi erau paralizați,mi-a fost milă de ei,dar se potriveau fizic,și un cuplu de muti tot așa,am văzut i fata frumoasa din păcate paralizată cu băiat frumos sănătos,cred că contează mult fața,nu spun că nu vei găsi dar nici să visezi la frumoase,trebuie sa pui baza și pe caracter, sa te dezvolți, fetele nu sunt materialiste sa știi dar trebuie lucrat și pe partea socială, Intr a Intr un grup social, eu sunt la o librărie, vb cu pasionați de știință

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Si mor de necaz pe ceilalti care au oarte de iubire cu fete frumoase si casnici fericite!

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

Frustrarea,invidia este normala dar ele îți otrăvesc sufletul, invidia e ceva tipic romanesc

| sierra1 a răspuns (pentru cobrant):

E o vorbă (sorry da' așa e...) cine se aseamănă se adună așa că poate găsești pe cineva in situația ta

| sierra1 a răspuns:

~fetele...de ce nu se mai uita la baieti simpli?~

de ce-ar face-o atâta timp cât e plin de cei "care fac sala, au muschi si tatuaje" și probabil și contul gras

| cobrant a răspuns (pentru sierra1):

Pentru ca si oamenii simpli si modesti, trebuie sa aiba parte de dragoste, nu numai cei cu sala, muschi, bani si tatuaje!

| sierra1 a răspuns (pentru cobrant):

Adevărat: decât bolnav și sărac, mai bine sănătos și bogat. Este?

| cobrant a răspuns (pentru sierra1):

Dar și cu onoare ca și onoarea e cea mai importanta!

| StoicAnalysis a răspuns (pentru cobrant):

Si ce sa faci cu onoarea. Cu onoarea nu aduci painea pe masa, sau protectia ei. Onoarea e un bonus pe care ar trebui sa-l aiba barbatii. Si prin barbati, ma refer la cei care au o forma de putere detinuta de ei. fizica, psihica, sau materiala. Daca nu ai macar o forma de putere din cele 3, iti sugerez sa faci rost de una.

| dullcat a răspuns:

Ai intalnit tu numai anumite tipare de fete.Eu te asigur ca exista si cele care prefera baieti simpli.

| cobrant a răspuns (pentru dullcat):

Nu găsesc! Și caut de ani de zile!

| dullcat a răspuns (pentru cobrant):

Eu te inteleg, dar probabil nu cauti unde trebuie sau esti atras de un anumit tipar cu trasaturi materialiste? Nu stiu.

| sierra1 a răspuns (pentru dullcat):

...mda, in filmele siropoase (turcești sau coreene?)

| cobrant a răspuns (pentru dullcat):

Ce inseamna trasaturi materialiste?

| dullcat a răspuns (pentru cobrant):

Ma refeream la persoanele astea preocupate excesiv de castig, bogatie, foloase materiale.

| dullcat a răspuns (pentru sierra1):

Nu ma uit la din astea.Iar din partea ta nici nu ma asteptam la o vorba buna pentru OP.

| cobrant a răspuns (pentru dullcat):

Eu vreau doar o fata simpla si o relatie simpla cum au si altii! Sunt satul de singuratate si am depresie!

| cobrant a răspuns (pentru dullcat):

Ce inseamna OP?

| dullcat a răspuns (pentru cobrant):

Foarte nasol, insa din pacate ce doresti nu te va ajuta deloc pe termen lung, deoarece tu vei folosi relatia aia pe post de pansament, pentru procesul de vindecare al depresiei etc.Pe urma, in caz ca se termina si fiecare mergeti pe alt drum, tu vei sfarsi distrus si adus in acelasi punct, de la 0. Tu trebuie mai intai sa fii ok cu tine, sa iti rezolvi problemele si abia apoi sa iti cauti pe cineva pe plan amoros.In felul acesta vei fi mult mai castigat si mai greu de zdruncinat daca se intampla ce e mai rau, cel putin din punct de vedere emotional.

Se tot foloseste vorba asta,, sa iti gasesti jumatatea'' insa noi de fapt trebuie sa fim relativ intregi pe mai multe planuri atunci cand cautam relatii, altfel doar ne caram in spate, fiecare dintre noi, sacul cu probleme si il turnam in relatie. Celalalt om vine si el cu propriul sac, apoi e logic ca problemele se dubleaza, solutionarea fiind mult mai grea.Sa iubesti pe cineva, sa convietuiti si asa e destul de complicat, mai ales in ziua de azi, cand imediat se apeleaza la despartire fiindca exista acolo o mare intreaga de disponibilitate, alegeri si asa mai departe.Deci e o idee proasta ca cei doi sa isi rezolve problemele personale serioase prin prisma relatiei.E adevarat ca da, sunt unele care pot fi rezolvate destul de usor si te va ajuta enorm persoana draga tie, insa numai pana la un punct.

| dullcat a răspuns (pentru cobrant):

Original poster, persoana care a facut postarea.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e chestia asta, chestia e că ei par mai impunători și femeilor le plac bărbaților care sunt așa.
Sunt și femei care vor bărbați mai feminini.
Societatea e diversabig grin
Tu vânează in continuare

| Hyperion7 a răspuns:

O veche zicala zice așa "cine se aseamănă, se aduna" așa că probabil și la tine exista o problema

| LordCristobal a răspuns:

Pentru ca ceea ce e simplu nu e atractiv in ochii fetelor care cauta cat mai multa diversitate la un baiat.
Baietii simpli nu ofera neaparat o imagine negativa dar nu transmit acea energie masculina impunatoare pe care o vor fetele.
Dar ca sa atragi cat mai multe fete trebuie sa ai vrajeala si vorbele la tine, daca iti merge vrajeala nu se mai uita ele daca ai muschi si tatuaje.

| haileewatson a răspuns:

Esti suparat ca tu nu faci sala si nu ai tatuaje?

| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru haileewatson):

Asa pare.

| cobrant a răspuns (pentru haileewatson):

La tatuaje dai cu banul și rămân pe viata, dar cu sala e mai greu ca mușchii îi faci greu cu anii și dacă nu te ții de sala, mușchii și pătrățelele dispar și nu rămân ca tatuajele!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Cei simpli nu crează nervi, emoți, sentimente și fluturași prin burtică.

| TheGentleman a răspuns:

Pentru că aceia care merg la sală, fac sport etc transmit că sunt sănătoși, rezistenți și cu material genetic de calitate (este dovedit științific că sănătatea și calitatea spermatozoizilor este oglinda modului de viață al bărbatului. Spermatozoizii, pentru a ajunge la singurul ovul fecundat, trebuie să parcurgă o distanță lungă și contratimp. Cu cât aceștia înoată mai rapid, cu atât cresc șansele să ia premiul cel mare; revenind: cine are șansele să parcurgă o distanță de 20 metri în mai puțin de un minut, un om sedentar, sau unul care se antrenează, este atent la alimentație, somn și are o rutină sănătoasă și constantă?

În subconștient, corpul și creierul femeii îi cere să se orienteze spre cel mai bine făcut, mai adaptat.

E doar știință, biologie și genetică, atât

https://www.youtube.com/watch?v=5T2OGibepdo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii apreciaza dupa ce ii cunosc. funda?

| ClaRa91 a răspuns:

Femeile cauta barbati nu accidente genetice de 1, 40 m si 20 de kg.