| anonim_4396 a întrebat:

De ce băieții când săruta tind sa implice și limba? Nu știu cum sa zic dar nu prea imi place si azi m-a sărutat cu limba în timp ce prietenii noștri se uitau la noi și când am plecat sa ma plimb doar cu fetele m-au intrebat "ți-a bagat limba în gura?" si cand am zis da cateva au zis "eww" si 2-3 "ce scârbos" si în rest doar ma pup cu el gen un simplu pupic super cute. La voi cum a fost experienta cu sărutul franțuzesc sau cum se numeste? Gen v-a plăcut, v-ați obișnuit? Primul sărut pe care l-am avut cu el a fost tot cu limba și v-am zis, nu prea imi place. Azi înainte sa plecam a vrut iar sa ma sărute cu limba(dupa ce ne-am pupat) dar pentru ca se uitau prietenii noștri la noi mi-am tras capul și am zis "noo" râzând și după m-a întrebat "de ce?" (tot râzând) și și-a pus capul pe umărul meu și mai mult evit sa ma sarut cu el cu limba pentru ca se uita prietenii noștri la noi. Ce as putea face? Poate o sa ma obișnuiesc, nu zic nu dar mda

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se schimbă cu această ocazie cam vreo 200 de specii de bacterii și microbi. Asiaticii se sărută cu o mângăiere reciprocă a fețelor și a nasurilor. E mult mai igienic. Gura este pentru mâncare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Gen" nu fac toti baietii asta. Este ok si sarutul cu limba si vine din partea baietilor si din partea fetelor (adica... alte variante nu mai sunt). Nu trebuie facut oricand, iar el probabil o face mai mult psihologic, cu gandul ca face asta, nu pentru ca simte neaparat si moare de placere daca o face. Vorbeste cu el despre asta.

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ei nu sunt...pai când vii acasă obosit și stresat de la munca și vezi bietul cățel pe care l-ai lăsat singur inchis in casa toată ziua, nu vine el săracul si-ti da o limbuta peste gurahee hee

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Nu am zis ca am ceva impotriva acestui lucru thinking

Dar cum ne-am referit la baieti (humans)... nu stiu cum ar trebui sa raspund la ce ai zis laughing

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eh genul masculin e peste tothee hee poate vezi ziua pe unu' de zici că e om, da' seara la lumina lunii devine vârcolac laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Poate am catelusa.

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eh,diferența de interpretare happy

| Sonia822 a răspuns:

Probabil au vreau sa spuna ca nu fac asta in public. In public nu se saruta cu linba, pentru ca se presupune ca intri intr-o anumita stare. Ea devine fleasca precum marea, el e cu luna, cu carul, cu pla cat paarul