| anonim_4396 a întrebat:

De ce crede lumea ca daca iubesti o persoana si ea te iubeste la randul ei?
Voi credeti ca e adevarat?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Poti iubi o persoana si fara sa fii cu ea. Sa faci o obsesie pentru ea. Ea poate ca nici nu te vede.Sa te mai iubeasca nici atat.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca iubesti o fata si i arati aia te inseala cu primul

| T0T a răspuns:

Depinde cum o iei. Poți plăcea o persoană și să nu fie reciproc, asta orice idiot știe. Însă dacă nu e reciprocă nu poți să îi spui iubire căci tu simți cu adevărat iubire când îți este împărtășită și ție.

| sublime89 a răspuns:

Cateodata se pare ca e.

| syd2 a răspuns:

Si daca iubesc o persoana inexistenta?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca este adevarat. Poti sa iubesti o persoana, fara nici-o legatura amoroasa ( cah scarbos cuvant ), si ea sa nu te iubeasca dar tu sa continui sa o iubesti pentru ca asa e iubirea pura, in viziunea mea desigur.

| August99 a răspuns:

Nu nu e adevarat