| Sawarekh a întrebat:

De ce credeti ca o tipa care m-a bagat in friendzone de mult timp, sa cheltuie pe mine o gramada de bani?

Am fost cu o amica prin oras, prima oara a cumparat pizza, apoi mi-a facut cinste cu 1 bere, apoi mi-a platit intrarea intr-un club, apoi voia sa-mi mai faca cinste cu inca o bere.

18 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Intreab-o pur si simplu, de aceea ai gura.

| Simpatic a răspuns:

A cheltuit cu tine o gramada de bani: 2 beri si o pizza happy
Vezi ca loverboy astia care sunt la tot pasul in Romanica, primesc masini 'fitoase' diesel, apartamente sau garsoniere pe numele lor, probabil in functie de capacitati si fizic sau in functie de puterea prestatoarei care-i tine

Dar ma bucur ca esti un adolescent rasfatat, am trecut si eu prin chestii de acestea nu neg.
Pe de alta parte totusi as vrea ca barbatii din Romania sa fie ei capabili sa plateasca consumatia unei fete/femei si nu invers, este urat in opinia mea acest statut de loverboy/ proxeneti pe care ii intretin femeile! Desi pentru ei pare ceva macho si ok, ei bine nu e chiar asa.

Cum voi sunteti adolescenti nu aplic acest principiu al proxenentilor moderni, doar zic

Am mai intalnit de astea cu friendzone care cereau cu ardoare sa merg la ele acasa, oricum nu te chinui sa intelegi femeile pentru ca sunt complicate si diferite de noi ca si gandire, nu mai rele sau mai bune ci doar diferite zic

| Sawarekh explică (pentru Simpatic):

Plus 3 drumuri cu uber-ul.
In fine, nu m-am laudat sau ceva, doar eram curios sa aud si alte pareri fiindca nu inteleg de ce a facut asta.
Dar cum ai spus si tu, nu ma chinui sa o inteleg, eu doar profit de unele tipe, adica cum si ele o fac, si oricum refuzasem de cateva ori sa-mi plateasca, daca a tot insistat, am acceptat la un moment dat.

Legat de ce ai spus ca barbatii sa-i plateasca nota unei femei, este un subiect discutabil. De ce nu prea mai facem asta? Fiindca stim ca sunt foarte multe tipe oportuniste fie multe tipe care sunt feministe extremiste si considera ca femeia este cu mult mai importanta decat barbatul.
Datorita neseriozitatii femeilor si a instabilitatii, barbatii nu prea se mai fofilesc sa le rasfete pe femei, sti de ce? pentru ca intr-un final tot ei au de pierdut, daca femeia aceea mai iese cu inca 5 la date, te lasa pe tine, fraieru care a plimbat-o cu masina si a si dus-o la un restaurant de lux.

| relian a răspuns:

Banui cai place de tine.Chiar daca iti cere sfaturi despre altii, eu zic cai place de tine.
Chestia aia cu sfaturi, e asa sa vada daca tu ai placeo si altfel decat amica, sau ii spui sasi caute pe altii.
Nu plateste o amica tie consumatie doar ca sa fii amic cu ea.Si o bere si ce mai spuo, aia is bani laughing

| minrest a răspuns:

Am si eu prieteni, si nu cheltuie cu mine o gramada de bani; daca vad ca le-am consumat cam mult chips si cola, am grija sa mai iau eu. Asa ca, nu esti in friendzone, cred eu; esti competitor cu sanse reale la ''inima'' ei.

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Ii e drag de tine dar te vede doar ca pe un amic, nimic mai mult.

| Sawarekh explică (pentru 4evergentleman2023):

Asta stiu laughing)) ca altfel nu imi cerea sfaturi despre alti tipi.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Sawarekh):

Ce sfaturi? De ce crezi ca te-a băgat în friendzone? Ai luptat sa o cucerești?

| Sawarekh explică (pentru 4evergentleman2023):

Nu, nu lupt pentru nimeni sa cuceresc, Cum am ''cucerit'' alte tipe, pana acum, a fost prin iteligenta, exprimare, gandire, si felul cum arat.

| Sawarekh explică (pentru 4evergentleman2023):

Sfaturi multe, fiindca ma pricep la comportamentul uman.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Sawarekh):

Atunci e ciudat ca te-a băgat în zona asta fiind inteligent,poate prefera cocalarii cu tupeu jegos,multe prefera genul asta,dar ai mai avut înseamnă că nu ești prost sau disperat ca mulți de pe aici care nu au avut nici un sărut cu o fata si dau vina mereu pe aspectul fizic, dar mereu,nimeni nu își pune întrebarea ca poate nu știe sa seducă o fata sau ca e prost sau are un caracter mizer. Bravo ție! Ești pe drumul el bun happy profita de asta, ești bazat nu fraier dacă îți face cinste din banii ei deși nu te place, tu mergi înainte și fii prieten cu ea în continuare și prefate ca e normal sa îți facă cinste nu știu, nu ii da de gândit ca te deranjează ca face ea cinste,are capital de aia si ii e drag de tine,tu o ajuți cu sfaturi ea te cinstește, schimb pe schimb. Poate te place și nu vrea sa admită, sunt multe variante de luat in calcul, oricum ești norocos ca ai o prietena, e mai rau sa fii singur si depresiv, sa nu te caute nimeni atunci e problema serioasa, pare se ca, ești un tip normal nu ai probleme cum avem mulți de pe aici de integrare și relații interpersonale. Poți sa ii faci și tu cinste sau sa ii faci o surpriza, e chiar de treaba fata mai rar vezi în zilele noastre fete de treaba, majoritatea umbla după capital și cauta provideri.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Sawarekh):

Ai citit ceva cărți sau din propriile cunoștințe?

| johnnny123 a răspuns (pentru Sawarekh):

"Sfaturi multe, fiindca ma pricep la comportamentul uman."

Te pricepi atât de mult la comportamentul uman încât întrebi niște străini ce vrea o tipă de la tine.

"Nu, nu lupt pentru nimeni sa cuceresc, Cum am ''cucerit'' alte tipe, pana acum, a fost prin iteligenta, exprimare, gandire, si felul cum arat."

Ești atât de inteligent, elocvent și atrăgător (și mai ales modest) încât tot tu te plângeai acum patru luni că ai ieșit cu 30 de femei și toate s-au evaporat înainte de a doua întâlnire.

| Sawarekh explică (pentru johnnny123):

Nu e nevoie sa te frustrezilaughing)) eu ies constant cu femei. E normal sa nu ma plsca toate.
Eu intreb de curiozotate, eu stiu ca sunt friend zone, dar n am mai intalnit pe cineva care sa cheltuie asa banii, eram curios si de alte opinii, calm oke?

| Sawarekh explică (pentru 4evergentleman2023):

Cu siguranta majoritatea prefer abad boys, asta este acum.
Mai bine sa nu ne schimbam pentru niste femei, eu as fi putut sa devin bad boy, fac sport si sunt sa spun asa charismatic, dar prefer sa raman eu insumi.
Eu profit in continuare, iti dai seama.

Eu ma fac placut, cumva ma pliez pe limbajul lor.
Sportul de asemenea te ajuta foarte mult, majoritatea femeilor chiar daca nu recunosc, se uita si la fizic.

| Sawarekh explică (pentru 4evergentleman2023):

Am citit multe carti de psihologie si am ascultat podcast-uri ale multor experti in comunicare, psihologi.

Pot sa-ti trimit mai incolo, daca vrei, ce am citit.

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Sawarekh):

Da,dacă dorești as fi recunoscătorhappy

| NataLee a răspuns:

De unde stii ca esti in friendzone. Poate te-a bagat ca ea dupa atatea ori in care ti-a facut cinste s-a asteptat sa faci si tu un pas catre ea