| crisbebe a întrebat:

De ce credeti ca unii oameni sunt prosti? si distrug romania? chiar vor sa o distruga asa mult? ca din vina lor totul se duce de rapa

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Tu chiar crezi ca e numai vina lor?
hai s-o zicem pe aia dreapta. oameni care sa fure, si sa profite sunt pe tot globul!
...dar parca in Romania au mai multa libertate.si de ce?
pai in primul rand ca romanul are o mentalitate gresita.
stie sa se planga dar nu protesteaza niciodata.asa a ramas de la comunism!
cand a fost mitingul profesorilor.au iesit vreo 1000 de profesori in strada si dupa aia nu a mai iesit nici dracu.vai de ei!
.pai cum sa te ia ma cineva in serios daca TU nu faci nimic?
...In Paris de exemplu cand guvernul a scazut indemnizatia fermierilor cu 10 % parca ...au iesit toti in strada!
.au paralizat parisul.iar la noi. numai lesinati de peste 60 de ani, se apuca sa faca proteste!
. asta e romanul ma ...indiferent ce ai zice.pana la urma e mentalitatea noastra care ne trage in jos!
poate s-o intampla o minune odata si odata.sa izbucneasca putin romanii.si poate asa scapam si de rromi.si de unguri care vor regiuni in tara noastra.si de conducatori incompetenti!
.cat **** poate sa mai inghita un om? aveam aceleasi preturi la alimente si imbracaminte ca si germanii si italineii...dar diferenta este ca ei au un salariu de 10 ori mai mare ca al nostru!
nu se mai poate frate asa...
chiar ma intreb cat o sa mai poata sa inghita romanii!

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Acei oameni nu sunt prosti, sunt inconstienti/nepasatori.
Romania nu mai este ce a fost in trecut.
Totul se duce de rapa.
In Romania se fura.In Romania se gasesc spitale de parca ar fi din filmele de groaza.In Romania se gasesesc drumuri ca dupa cutremurul din Japonia.In Romania se gasesc rromii...etc ect.
Pot continua lista, mi-ar lua foarte mult.
Tara este asa din cauza presedintelui si a politicienilor.Ei sunt toata vina.Ei tau salariile la bietii oameni, plus ca ii concediaza.Ei nu muncesc pentru ca tara noastra sa prospere.Pe ei ii intereseaza sa vina bani multi la ei.Cui ii mai pasa de tara?
De aceea multi studenti tineri care si-au terminat studiile pleaca in alte tari.Acolo sunt angajati si au un salariu mult mai mare decat in Romania, plus ca lucreaza in conditii mult mai bune.
Toate sunt distruse aici in Romania.Toate sunt la pamant.Si mereu e vorba ca nu sunt bani, nu sunt fonduri.
Vai si amar de Romania...

| ȘtefiȘtef a răspuns:

De idioti şi datorita dorinţei de a avea bani şi a îi domina pe ceilalti. Pe mine ma deranjeaza foarte tare, numai ca ei sunt aşa proşti şi nu le pasă decât de ei şi de buzunarele lor. Să îti dau un exemplu: Azi am fost în parc, deoarece am venit in vizita, cu verişorul meu şi cu bona lui. Aceasta mi-a spus că oamenii au cumpărat terenuri din parcul Tineretului ( sectorul 4, Bucureşti) şi că il vor desfiinţa. Am ramas mască! E spaţiu verde şi oamenii se pot relaxa, copii se pot juca... Ei de ce nu s-au gandit la asta? Fiindcă s-au gandit la bani şi ATÂT.

| iEmonel a răspuns:

Nu sunt prosti, ci doar irealisti; cred ca daca fura si are el bani toti o duc bine [ si toti gandesc asa si uite asa Romania saraceste in fiecare secunda ]. Inca sunt generatiile nou aparute de dupa revolutie. Mai dureaza vreo 40 de ani pana sa ne revenim.

| Birjaru a răspuns:

Nu sunt conducatorii 100% de vina.ei sunt o simpla manifestare a poporului.asta e filozofia de viata a prostimii.asa gandesc oamenii

| DaNNN a răspuns:

Inconstienti!

| Annie a răspuns:

Pentru ca sunt obsedati dupa bani sa fie totul al lor si sa nu aiba nimeni mai multi bani ca ei... cel putin asta este parerea mea.sad

| KingJulien a răspuns:

Toata nebunia a inceput de,,SUS,, iar apoi au continuat si oamenii de rand obisnuindu-se cu egoismul si ura de a distruge totul. Oamenii nu sunt prosti,ci au fost invatati (cu ajutorul saraciei si,,mizeriei,,) sa fie supravietuitori de aceea traiesc cu mintea,, sunt pe cont propriu, nu-mi pasa de nimic si de nimeni,,

| ciprifly a răspuns:

Nu sunt prosti acei oameni ci din contra sunt smecheri si si destepti
prosti suntem noi care le suportam fitele si magariile ce le fac ei. In 1989 a iesit lumea in strada sal dea jos pe Ceausescu iar acum nu face nimeni nimic stau si rabda la o Romanie mai buna asta nu o sa fie inveci Si asa Romania este o tara pierduta de europa nu o sa ajungem niciodata ca tari ca Germania Spania " Din cauza oamenilor care o conduc incepand de la Iliescu ca re a pus la cale decaderea lui ceausescu cu americani care multi nu stiu a venit Constantinescu alt incult si cioban SI ACUM e BaSE care a vandut flota Romaniei si acum e presedinte cum se poate asta?

| ciprifly a răspuns:

Traim in Romania si asta ne mananca viatahee hee sau cumn era vorba

| fgzsjhguk a răspuns:

Pai asa sau invatat unii sa gandeasca dupa mediul in care au trait... exista anturaje si multi oameni se iau dupa altii sau dupa ce vad si aud si uite asa din 2-3 in felul asta se creaza mai multi... fara sa se gandeasca nimeni la consecinte