| lazio9 a întrebat:

De ce Dumnezeu le-a spus lui Adam si Eva nu manca din acest pom? Dumnezeu la creat pe om El stia ca omul o sa manance e ca si cum i-as spune la o broasca NU SARI IN APA multe lucruri nu au sens

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Te as ruga,ca macar acum in ajunul Craciunului,Sarbatoarea asta,care ar trebui sa ne faca pe toti mai buni,sa nu incepem cu teorii despre Dumnezeu.
Nu e cazul sa l judecam si nici sa ne punem in locul Lui,suntem destul de mici sa putem sa ne imaginam asta,asa ca indiferent de religie,indiferent daca esti sau nu ateu,macar abtine te zilele astea,nu sunt multe, doar 3, pentru ca in rest,am vazut msg cu gramada la categoria religie,cu blamarii,jignirii, batjocura, in ceea ce l priveste pe Dumnezeu!
Sa ai parte de un Craciun de poveste!