| anonim_4396 a întrebat:

De ce este felicitata femeia cand ramane insarcinata?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai dreptate sa felictam masculi ca au lasat o femeie gravida mare reusita ce sa spun, aduce o noua viata eu spun ca merita asta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cum am zis mai sus, nu la asta ma refeream gen @ de ce numai ei si nu lui@ ca barbatul nu face mare branza in afara de sex laughing, dar pana la urma asta se poate spune si despre ea. nu?

| Doub a răspuns:

Presupun că sunt felicitaţi amândoi, nu?
Pentru că urmeză să fie părinţi şi e ceva foarte drăguţ.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Nu era problema daca e si el sau nu, eram curios de ce este ea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca o sa fie mama.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cam aiurea. doar ca e insarcinata nu o face mama. parerea mea. cate femei nu au dat copii la adoptie sau mai stiu eu ce, asta nu e ca le face mame

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pana la urma parinte e ala care te creste, nu cel care te face, dar la origine asa se numeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma refeream la una proaspat insarcinata nu la una care a nascut deja. la cea care a nascut inteleg de ce e felicitata, adica ce ai spus tu mai sus

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi oamenii facem actiuni pentru a arata ca suntem ingerasi nu ca near pasa ca aia e gravida, ipocrizia e ceva uman, 99% din ceea ce facem sunt actiuni ipocrite, sti cat ne minim? cat mimtim pe alti? enorm de mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din punct de vedere logic este felicitata pentru ca a putut rămâne gravidă. Eu asa stiu si mi se pare firesc...fiindca sunt destule femei cu diverse probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A da nastere e ceva laudabil.Si cum femeia nu „ia" din prima precum iepuroaicele, se felicita pentru reusita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

P.S. Unele femei pot da nastere numai unui copil in viata desi si-ar dori mai multi. In ziua de azi, cu toate chimicalele ingerate, greu se mai ramane insarcinata. Mai ales cand doresti cu adevarat. Accidental se ramane destul de des. laughing

| doreal a răspuns:

Pentru ca ea o sa care timp de 9 luni o fiinta in burta ei. Si pentru ca tot ea o sa-l nasca. Si doare.

| TheImpaler a răspuns:

Asta e ca bancu-ala: de ce toti mangaie burta gravidei si nu ma mangaie si pe mine pe **** ca doar eu am facut toata munca! laughing

| ioanacristina666 a răspuns:

O feliciti pentru ca a luat decizia de a-si intemeia o familie.Un copil reprezinta o bucurie

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Pentru ca o sa aduca un copil pe lume