| InAfaraTiparelor a întrebat:

De ce exista drapel LGBTQ+ si nu doar un simbol purtat pe orice alt obiect? Drapelul este pentru tari,statele Americii(si alte state) si insule(rolul drapelului aici este de a reprezenta o nationalitate,istoria si cultura ei,etc.),pentru cluburi sportive(aici rolul drapelului afiseaza pasiunea pentru sport,competitivitatea,uniunea si a altor membrii de alte nationalitati pentru un singur scop - istorie prin castiguri si prestigiu)-scopuri serioase adica. Drapelul LGBTQ+ in schimb ce reprezinta? Drepturi si atat? De ce nu isi fac o insula a lor iar drapelul sa reprezinte o tara,un taram al lor cu drepturile incluse? Ar avea mai mult sens. (PS:Nu-mi pasa cat de multe comentarii urate primesc la acest subiect. Ce am de spus, spun indiferent.)

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Steag, steagurisubstantiv neutru
1. Bucată de pânză (de mătase, de stofă etc.) cu una sau cu mai multe culori, de obicei prevăzută cu o stemă sau cu o emblemă și care, prinsă de o prăjină, servește drept semn distinctiv și simbolic al unei țări, al unei organizații de masă etc.

| InAfaraTiparelor explică (pentru suntserios):

Da,reprezinta si pentru restul. Dar la astia nu reprezinta mai nimic, decat drepturi si fite!

| suntserios a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Asta consideri tu.

| InAfaraTiparelor explică (pentru suntserios):

Cum se face ca ai luat avatarul de la Violeta? Ce faci aici?

| suntserios a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Nu stiu, e o eroare de la TPU

| J0B0MAT a răspuns (pentru suntserios):

Ar fi mișto o eroare de la TPU și la poza mea.Să apară la toți userii dacă s-ar putea.

| J0B0MAT a răspuns:

Steaguri sunt încă din cele mai vechi timpuri, nu doar pentru țări.Casele nobiliare aveau steaguri și insigne proprii, precum și anumite comunități, lucru ce se întâmplă și acum.

| InAfaraTiparelor explică (pentru J0B0MAT):

Bineinteles ca si astea sunt incluse. Nu le pot insira pe toate,sunt multe. Casele nobiliare la fel, reprezinta o familie regala care a adus schimbari frumoase in umanitate, de respectat. Comunitatile sunt la nivel mult mai redus decat cele mentionate de mine, tine si altii insa unele comunitati chiar aduc schimbari bune. Astia doar se victimizeaza, ceri drepturi pana-n panzele albe unde nu trebuie si mai mult strica.

| J0B0MAT a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Nu doar se victimizează. Chiar dacă ar face asta, au motive, uite ce rău sunt priviți de oamenii închiși la minte ca tine. Sunt atacați, hărțuiți, jigniți pentru simplul fapt că există. Asta nu e normal și foarte bine fac că își cer drepturi.
Poți face paralela cu sufragetele care au luptat pentru drepturile femeilor, în vremuri când femeia chiar nu avea aproape niciun drept.

| InAfaraTiparelor explică (pentru J0B0MAT):

Nu sunt inchisa la minte,sunt cat se poate de realista si logica. Sa cladeasca o organizatie,o familie nobila,asociatie sau o tara spre a face incunurarea miscarii. Eu daca as incepe sa strang persoane ca mine as deschide sediu militar,asociatie sau organizatie pe baza unor reguli stricte, principii si lucruri in comun spre a inlatura prostia umana iar aici drapelul ar insemna ceva. E un exemplu, nu lucrez la asa ceva pentru ca eu sunt ignorata in mare parte, pentru ca turma e turma, cei 1% vor fi mereu pusi la colt pe nedrept.

| J0B0MAT a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Nu ai cum să înlături prostia umană dacă tu nu agreezi lgbt, dar pedofilia da.Lucrează prima dată la tine.

| InAfaraTiparelor explică (pentru J0B0MAT):

Pana cand bucata aia de pamant care sa se numeasca LGBTQ+, organizatia sau corporatia(ceva amplu),o familie roiala de acest fel care sa aduca multiple schimbari bune pe toate planurile prin orientarile sexuale diverse si alte obiective, deocamdata nu sunt pro in totalitate. Si acum sincer, daca niste adolescenti arata bine, nu iti da o oarece bucurie? Daca mie-mi place cum arata un adolescent si as dori o giugiuleala de comun acord cu el, nu cu forta, nu vad care e problema(chiar daca in prezent intretin relatii sexuale si cu un partener adult). Maturizare si emancipare sexuala, adica sa iti cunosti placerile si sa le pui in aplicare, asta e termenul ce lipseste in dictionarul vostru. Pana si partenerul meu considera ca la 15 ani fata este buna pentru sex(fuckable). El m-a invatat ce inseamna maturizare si emancipare sexuala. Alta paranteza - pana si unii cu mult mai in varsta ca mine arata super bine, ma ia pofta aia nebuna de "calarie".

| J0B0MAT a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Sunteți amândoi pedo, nu e un etalon al corectitudinii prietenul tău.Mai bine gay decât pedofil, din moment ce pedofilia se pedepsește legal, iar homosexualitatea sau altele din lgbt nu.
Deci dacă vrei să scapi lumea de prostie, începe de la tine și de la el.

| InAfaraTiparelor explică (pentru J0B0MAT):

Sunteti niste spalati pe creier. Sa va iau neamul in topor

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pentru că un steag reprezintă o identitate a unei entități.
Steaguri există de când s-au format primele comunității umane.
NU interzice nimeni ca să aibă steag o comunitate, dacă dorește acest lucru.