| andri22 a întrebat:

De ce fericirea tine doar o zi dupa care urmeaza cea mai groaznica tristete din lume? ~De ce indiferenta doare, atat de rau?

Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Fericirea tine cat vrei s-o accepti, poate un minut, o ora, o saptamana, depinde de situatia care ti-a provocat-o. Dupa o perioada buna poate urma o alta mai buna sau mai putin buna, depinde de evenimentele care se succed in viata unui om, de gradul de implicare al persoanei si de felul in care finalitatea unei actiuni contribuie la dezvoltarea materiala sau spirituala a individului. Cat despre indiferenta...doare mai mult cea a omului de langa tine. In speranta ca vei depasi momentele care-ti aduc nefericiri, iti doresc o zi exact asa cum ti-o doresti...

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Te-a lasat iubita?

| sublime89 a răspuns:

Sunt multe intrebari care incep cu "de ce?" la care nu avem inca raspunsul, si poate nu-l vom avea niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca asa e viata, imprevizibila si dureroasa, ai de ales de confrunti cu relitate asa cum e ea sau...death

Răspuns utilizator avertizat
| Dragonfly6 a răspuns:

Ce viata interesanta ai.

| ceaiuldetei a răspuns:

Fericirea poate să țină și cinci minute, deci nu dispera : )

Veștile proaste nu sunt pe placul nimănui, dar mai e nevoie și de ele, pentru că datorită lor înveți să prețuiești.

Cu toate astea, mulți oameni, nici după prea multe șuturi în fund nu realizează. Așa că au de suferit în plus.

Indiferența doare, doar dacă îți pasă. Dacă nu îți pasă și ești detașat/ă, n-are ce să doară.

Dacă te iluzionezi, speri și așa mai departe și ești dezamăgit/ă, suferi dublu, deci ai grijă.

Eu zic să te bucuri de lucrurile simple și să te înconjori de lucrurile frumoase. Caută să vezi ce îți place. Succes : )