| FlorinMarius123 a întrebat:

De ce `indiferenta` este o arma letala?

Răspuns Câştigător
| Reigns a răspuns:

Pentru ca prin indiferenta ranesti cel mai mult oamenii, pe ei ii doare sa vada ca cineva (cu care poate era odata prieten) sa ii arate ca nu ii mai pasa pur si simplu, il doare la basca. Se simt groaznic sa nu fie bagati in seama si ascultati. De asemenea, 'indiferenta' este si un scut, sa zic asa, ca sa nu te mai lasi nici tu ranit.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca cel caruia ii arati indiferenta nu stie ce anume gandesti.Si se framanta in sinea lui.

| Dorugar a răspuns:

Pentru ca indiferenta omoara oamenii, si chiar tu vei muri la un moment dat daca altii sunt indiferenti cu tineatunci cand esti in pericol de a muri.

| Ibrahimovic a răspuns:

Unii sunt total indiferenti la indiferenta. laughing
Eu, de exemplu, imi pasa doar de persoanele foarte apropiate mie, daca nu ma baga in seama cineva de care putin imi pasa..chiar n-am nicio problema. este intr-adevar o arma indiferenta asta cand stii impotriva cui s-o folosesti.

| fluture156 a răspuns:

Indiferenta poate rani o persoana, prin simplu fapt ca nu primeste ceea ce isi doreste de la cineva, de la o persoana pe care o iubeste, sa zicem. Din cauza acestui fapt, persoana in suferinta va dori sa faca ceva iesit din comun pentru a primi atentia acelei persoane. Acel lucru iesit din comun este, de cele mai multe ori, unul rau sau care nu ii face bine.

| SuPrΔDozΔ a răspuns:

Incearca sa gasesti raspunsul...in propria ta fiinta

| AlexFedericis a răspuns:

'indiferenta'este o arma letala deoarece daca esti indiferent poti rani pe cineva si in cazuri serioase il poti face sa se sinucida

| FlorinMarius123 explică (pentru AlexFedericis):

Cum sa faci pe cineva sa se sinucida eu asociam indiferenta cu nepasarea...