| TeoPT a întrebat:

De ce la rubrica "Educație și Cultură generală" vreo jumătate din întrebări sunt despre teme? straight face

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Afirmativ. Dacă stau să mă gândesc mai bine, 1/4.

| Crisis a răspuns:

De ce pui intrebari retorice?
Oricum, nu ma mira si nici pe tine nu te mira. Rubricile "Educatie si cultura generala", "Conversatii" si "Adolescenti" sunt pline de intrebari cu si despre teme. Iti dai seama, de cand Ionel care are nota 5 la romana si 4 la matematica a descoperit TPU numai pe site sta, scriind enunturi, exercitii si probleme. Mai nou a invadat si alte categorii cu intrebarile lui inteligente.
Pana la urma, Ionel cel sus mentionat cand aude de "educatie" ce sa inteleaga decat teme?
Educatia a luat-o in jos de tot. Mai inteleg daca sunt teme complicate, cu intrebari adevarate, nu cu enunt si dupa "cine rezolva dau funda". Cred ca oricine ar intelege daca ar intreba ceva ce n-a inteles la scoala [si mie mi se intampla sa nu inteleg], sau idei pentru un proiect, dar nu, copilu' cere exercitiul cap coada, proiectul intreg si bun. Din pacate nu e treaba noastra sa ne bagam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi. Ăștia care își fac temele, prin "Educație" au înțeles că se referea la școală, așadar la teme.
Ție ce îți trece prima dată în minte când spui : Ministrul Educației? Deși culmea e că a doua parte a numelui nu prea cred că se potrivește, nu prea îți mai faci tu cultura generală dacă cerșești rezolvarea temelor pe TPU, nu?
Știi ce e mai rău? Aceste întrebări nu ar trebui să fie în nicio categorie. Unele din ele mai dau pe afară și se duc la D/S pe motiv că "scuza-ti categ dar e cea mai vizitata love struck".
Apoi, nu au îndrăznit ei să citească acolo un pic mai sus de unde pui întrebarea ce scrie cu roșu, la punctul 4?
N-avem ce să le facem, raportează-le de fiecare dată când le vezi.