| mabii a întrebat:

De ce ma doare maseaua daca nu e cariata?

3 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Lasă fumatul îți distruge complet toți dinți ți distruge și sanatatea plămani ficat ști cum ți face nu ai idee... daca te lași de fumat ai să vezi ce bine o sa fie happy

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Poate ai o carie la o alta masea, uneori durerea se poate transmite crezand ca te doare aceea masea cand de fapt ai alta masea cariata.
Asa am patit si eu, ma durea o masea, am fost la dentist si-a gasit o carie la maseaua de minte.
Multa sanatate!

| martisor2022 a răspuns:

Poate fi orice, de la ceva aproape inofensiv la ceva grav, depinde și de cum, când, cât te doare. Cel mai bine te duci la un control. Află și tratează. Și igienă corespunzătoare