| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea mireselor aleg acel coc ca coafura in ziua nuntii?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Este o coafura tipic pentru mirese pentru as putea prinde voalul. Ai vazut vreodata cum se prinde un voal de mireasa? Interesul este sa stranga parul ca sa stea frumos voalul, ca si asa nu iese in evidenta.

| justanotheruser99 a răspuns:

Este elegant si nu te deranjează sau incomodeaza cu absolut nimic. Adică doar gandeste-te ce oribil dar intr-un fel si comic e sa îți tot dai parul de pe fata iar daca ai bucle acestea sa se lase.

| raluk27 a răspuns:

Din spirit de turma, moda, obicei etc. Toate miresele au coc, deci toata lumea isi face.
Eu am avut parul desprins, tocmai ca mi-am dorit sa fiu altfel. A rezistat coafura, am purtat si voal, deci a fost ok.

| MelissaAdela a răspuns:

Nu stiu, e atat de monotona coafura aia.