| UnBroken2016 a întrebat:

De ce multi romani sunt ipocriti? Spun ca Hitler a fost rau dar parca ar vrea unul in ziua de azi ca sa scape de tigani. Nu e asta ipocrizie?

17 răspunsuri:
| SarcasticLady a răspuns:

Diferenta e ca Hitler a "organizat" tot holocaustul and *** pentru ca nu suporta evreii... doar pentru ca erau evrei. E mai mult de zis pe tema asta si tot ce tine de holocaust si Hitler e mai complicat. Macar evreii nu au facut nimic rau, tiganii insa... laughing

| Drimmero a răspuns:

Asa sunt ei. Eu il condamn pe Hitler pentru multe crime, dar ce apreciez e faptul ca Nemtia a fost adusa pe culmea inalta datorita lui, fiind in criza. Eram departe daca nu aveam fratie cu nenorocitii de comunisti si eram alaturi de Hitler. Ca romanu' nu-i niciunu', pacat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Stii ca maine joaca echipa ta cu a mea, nu?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Unica mea echipa este Arsenal Londra!

| LoveSleep a răspuns:

Pentru că nu sunt pro pentru uciderea lor, dar tot nu ar vrea să existe. Dacă ar putea dispărea cumva...

| Doub a răspuns:

Cui nu-i plac ţiganii? :X

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Glumind sau nu, sunt si tigani de treaba, tigani civilizati/scoliti si asa mai departe. Din partea lor ni se prezinta doar parazitii din natia lor, dar pot sa spun ca am cunoscut tigani scoliti si civilizati facandu-ma sa ma inchin si sa ma minunez. Cartierul in care locuiesc eu e aproape plin de tigani, sunt obisnuit cu el, am copilarit printre ei, cum s-ar zicerolling on the floor))

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Hm, sunt conştientă că există şi ţigani de treabă, oameni faini, bla, bla, doar că eu una nu am avut şansa să-i cunosc.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Am dat pana si de tigani rapperi, ca sa vezi, anti-manele. Tineam legatura cu o tipa(era tiganca), era atat de inteligenta si avea principii clare, stiu ca se axa pe medicina sau pe psihologie, ca sa vezi. Orice padure are uscaciunile ei, nu trebuie critica o natie intreaga pentru niste pramatii!

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Doamne fereşte, eu nu critic pe nimeni.
iubire pentru toată lumeeaaaaaaa

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Nici chiar asa rolling on the floor))), sunt destule mentiuni unde nu m-as incadra in '' iubire pentru toti'', dar pastrez pentru mine/

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Toţi avem persoane pe care nu le suportăm, deci e ok

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

E normal, avem tot dreptul sa facem si aceasta mica 'discriminare'!

| sublime89 a răspuns:

Bine ar fi sa spuna ca Hitler a fost rau. Eu vad tot mai multi care spun ca a fost bun. Nationalismul ii forteaza.
Cat despre tigani, e clar ca aproape toata lumea ii uraste, asa cum si evreii erau urati cam de toti acum 80 de ani. Asta a dus la Holocaust, in care si Romania a avut rolul ei destul de important. Acum spunem ca Holocaustul a fost rau, dar la vremea aceea nu credeam asta. Asa ar fi si cu tiganii. Daca i-am omori pe toti acum, sau i-am alunga din tara, aproape nimeni n-ar fi deranjat. Insa peste cateva decenii, istoria ne-ar judeca. De fapt, chiar am omorat cateva mii de tigani in timpul celui de-al doilea razboi mondial, si se pare ca nu regretam deloc, sau nici macar nu stim asta, si am face-o din nou.

| Deaad a răspuns:

Ba da.
Noi romanii suntem foarte ipocriti in general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WTF,planul lui Hitler nu era sa omoare tigani, era sa omoare orice in afara de rasa ariana si sa conduca lumea.
Legile mai stricte si politicientii corecti sunt solutia la problema tiganilor, nu un dictator care si-a indoctrinat tara si a transformat poporul in sclavi.
Perceptia ca tu ai fi fost gratiat de la uciderea oamenilor nevinovati printre care fetite si femei insarcinate sau nu ai fi fost trimis in razboi ca un sclav oarecare e falsa.
Hitler a omorat evreii, tigani, polonezi, est europeni(aici ne incadram noi), rusi, homosexuali, germani cu dizabilitati si handicap, francmasoni si martorii lui Iehova.Sa nu mai vorbim de experimentele groaznice pe care le-au facut.
Un nou Hitler ar fi o noua pata in istoria umanitatii.

| UnBroken2016 explică (pentru anonim_4396):

Stiu asta, eu vorbeam doar de tigani pentru ca pentru multi romani e o problema. Nu e alte nazionalitati sau rase.