| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce ne facem atatea griji pentru ce se va intampla in viitor cu noi? Tinem atat de mult la cine suntem si nu vrem sa pierdem bucati din eul nostru?

1 răspuns:
| LexiEla a răspuns:

Depinde la ce te referi cu "viitorul nostru". Putem fi noi insine, dar daca societatea ne vrea roz, pai trebuie sa fim roz ca altfel nu suntem acceptati. E un adevar crud, si deci grijile vin cand ne gandim ca nu vom reusi in ceea ce ne propunem. Subiectul poate fi dezvoltat, depinde pe ce plan : manifestatiile contra gratierii, viata noastra in general, etc