Întrebare recomandată | DoriKat a întrebat:

De ce nu mai simtim spiritul craciunului ca atunci cand eram mici? E din cauza ca nu este zapada afara?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună. Când eram mici, există mai mult farmec în toate, nu doar în Crăciun. Cu timpul, ne-am obişnuit şi nu ni se mai pare nimic deosebit. Şi zăpada are rolul ei. În plus, atunci când eram copii mici credeam şi în Moş Crăciun, nu? big grin Credeam probabil şi în minuni, magie, etc. Acum...nah.
Sărbători fericite să ai! happy

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este preţul maturizării. Multe sentimente(/exaltări) îşi pierd din intensitate.

| darrio2007 a răspuns:

E din cauza ca suntem mari.Nu mai gandim la fel.

| Musique a răspuns:

Am crescut, ne-am plictisit...
Baftă!

| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Sincer sa fiu eu niciodata nu am simtit spiritul craciunului...dar ma rog asta e alta poveste.

De ce nu il mai simtim?
Pentru ca neam dezvoltat foarte mult si nu mai credem in craciun sau,, mosu''

O seara buna

| PedoBarbie a răspuns:

Eu şi acum simt spiritul. Voi sunteţi maturizaţi. maturizaţilor... Vai de voi. Scuzaţi dacă am jignit.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Uneori as vrea sa dau timpul inapoi si sa ma intalnesc pe mine copil.
Acum am crescut, m-am maturizat intr-o oarecare masura, Craciunul nu mai inseamna nimic, nu mai exista Mos Craciun sau daruri, mi-am dat seama ca totul e comercial.

| MskDesign a răspuns:

Eu si la 30 de ani, nu simt Craciunul fara zapada, mai ales ca sunt pe o insula, unde ultima oara cand a nins a fost cam acum cca 35 de ani crying.Am mai bine de 10 ani, cand vad zapada doar la tv.

| AtateaConditii a răspuns:

Eu cred ca din cauza internetului, serios. Da si pentru ca nu este zapada afara.happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauză că oamenii de la o anumită vârstă au mai multe preocupări şi mai multe griji pe cap.

| Chamberlin a răspuns:

Suntem cam mari pentru Craciun deea

| contαbαndonαt a răspuns:

Nu, e din cauza ca am crescut iar `magia` a disparut.

| DoriKat explică:

Deci, ce sa facem oameni buni ca sa simtim Craciunul?

| unpustiobisnuit a răspuns:

Pentru ca am crescut

| anibanani145 a răspuns:

Buna! Cand eram mici, era mult farmec deoarece:
1)Faceam oameni de zapada
2)Ningea mai mult si se punea zapada..parinti ne plimbau cu sania macar pana la magazin dar totusi era un parinte bun si iubitor...in momentul dat
este la fel dar mai mult farmec era atunci ca ne simteam ca in al noulea-lea cer impreuna cu famili si mai credeam si
noi in Mos Craciun, Mos Nicolae si Iepurasul care ne aduc cadorii in sezonurile lor.

| Cozon3 a răspuns:

Pai cand eram mici credeam in Mos Craciun si totul era mai frumos acum pentru multa lume "mare" craciunul este doar o zi cand se bea si se mananca mai bine decat intr-o zi obisnuita

| Roxy_9262 a răspuns:

Probabil. Asta a fost cel mai ciudat Craciun, din punctul meu de vedere.

| grymm a răspuns:

Când eram mici, există mai mult farmec în toate, nu doar în Crăciun. Cu timpul, ne-am obişnuit şi nu ni se mai pare nimic deosebit. Şi zăpada are rolul ei.

| florynkosmyn a răspuns:

Criza laughing

| giacomino57 a răspuns:

Cred ca suntem mult prea ocupati cu treburile zilnice. Cand eram mici se ocupau parintii de pregatirea ambientului de craciun. Acum avem timp mai putin pentru noi, totul se petrece in mare viteza. Cred ca nu zapada este problema, doar activitatile zilnice care ne umplu tot timpul.