| anonim_4396 a întrebat:

De ce o persoana (independenta emotional), simte nevoia sa fie inteleasa si ascultata de cei apropiati? La ce ajuta descarcarea asta?

22 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

La ce ajuta plinsul, la ce ajuta risul, la ce ajuta orice manifestare? Descarcare, lasi locul gol pentru a depozita altceva.In cazul meu nu prea folosesc apropiatii, de cele mai multe ori folosesc virtualul iar dincolo de asta ma descarc singur ducindu-mi organismul la epuizare.Dar si asa din tot ce se va spune tot va raminea ceva nespus in viata fiecaruia.

| Woodenpints91 a răspuns:

De cei apropiaţi? Care-s ăia?

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Prieteni, parinti, iubiti, caini, pisici, pesti, papagali, fiecare are pe cineva. Pana si un loner are macar un prieten bun.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am prieteni destui, şi vechi, gen 15-16 ani de când ne cunoastem.

Dar nu cred că m-am ataşat de nimeni atât de mult încât absenţa acestuia să-mi provoace vreo neplăcere...thinking
Nu-s dependent emoţional de nimeni, pot trăi foarte bine şi dacă nu mă bagă nimeni în seamă. De fapt, în majoritatea cazurilor, chiar aşa aş vrea să şi fie.

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Am observat ca-ti place sa vorbesti despre tine mult, esti mai ceva ca o fatahee hee

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi dacă mă întrebi despre mine, despre cine ai vrea să-ţi vorbesc? laughing
Nu de alta, dar ăsta este capitolul la care mă pricep cel mai bine. Nimeni nu mă cunoaşte mai bine decât mine.

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Eu am intrebat la general.
Mai, la cate ai spus despre tine pe site, cred ca tot site-ul te cunoaste dejahee hee dar e normal ce ai spus, toti abia imi stiu al doilea prenume si pretind ca ma cunosc bine.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu mai îţi ţin minte al doilea prenume, dar ştiu că ai 6 degete la piciorul drept. Se pune?

| anonim_4396 explică (pentru Zeflemitoarea):

Si ai mai ai uitat ca eu nici nu am organe genitale, sunt fiica lui Chucky.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Chucky e taică-tău? :-s
Ştiam eu că ai origini dubioase, dar nici chiar.

| neutrino a răspuns:

Pentru a fi inteleasa.

| Mădă0611 a răspuns:

Ca nu e independenta emotional tongue
Probabil pentru a stii ca nu e singura, sau/si ca altora le pasa.

| Dariusuu a răspuns:

Eu nu vreau sa ma inteleaga nimeni.

Nu cer nimanui sa imi dea atentie.

Cum spuse si Woodenpints91 : Nimeni nu ma cunoaste mai bine decat mine.

p.s Multi vor sa fie intelesi, eu unul nu.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu stiu.Nu pot intelege asemenea persoane.

| Delicacy a răspuns:

Eu nu simt nevoia aceasta.

| anonim_4396 explică (pentru Delicacy):

Glumesti vreodata, sau nu-ti place sa glumesti?

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba îmi place să glumescraised eyebrows

| anonim_4396 explică (pentru Delicacy):

Atunci esti de-a mea :X

| PotatoMustDie a răspuns:

Daca tii in tine cedezi emotional si eventual innebunesti. E bine sa te descarci.

| Annonnymous a răspuns:

Deseori aceasta descarcare aceste persoane care sunt in depresie o considera ca un succes, toate gindurile care le tin in ei si nu le divulga nimanui pe parcurs ele acumuleaza o energie negativa care dauneaza sistemului nervos! Descarcarea aceasta se poate face in mai multe moduri, poti lua o foaie si un pix si sa incepi sa insiri toate gindurile care te deranjeaza! Sau sa faci un efort fizic.

| anonim_4396 explică (pentru Annonnymous):

Da, cunosc sentimentul asta dar daca te stradui mai mult, te poti controla. Eu cred ca asta este doar autoinducere.

| theutika2299 a răspuns:

Deoarece daca este inteleasa..este ascultata si se simte in largul ei! iar asa greutatile vietii trec mai greu