| eliaclodia a întrebat:

De ce oare cand vrem sa alegem ce sa facem in viata e asa greu sa vedem clar in noi insine?

Răspuns Câştigător
| Numby a răspuns:

Pentru ca exista nesiguranta si nehotarare...

| eliaclodia explică (pentru Numby):

Pai de ce exista nesiguranta asta, ce o determina? De ce nu alegem sa facem orice, doar sa ne iasa ce ne trebuie? Si daca am vrea sa facem ceva ca trebuie, tot nu am sti ce trebuie.

| Numby a răspuns (pentru eliaclodia):

Asea e viata plina de mistere...

| eliaclodia explică (pentru Numby):

Ai ma, de ce nu ma limpezesti? Nici acum nu stiu ce meserie visam sa am, ca nu am dus nimic pana la capat, alunecand in vis, fara sa stiu de ce, de la una la alta, de la una la alta, ca intr-un maraton.Si tot am senzatia ca am un conflict undeva care ma scoate din ale mele si nu reusesc.

7 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Da cine-şi alege ce să facă în viaţă? De fapt, am uitat că lumea e plină de plictisitori care-şi planifică viaţa până în cele mai mici detalii, şi-ţi pot spune cum şi unde vor fi ei peste 10 ani, aşa, cu aproximaţie.
E mai bine să nu alegi ce vrei să faci în viaţă. Elimini din start o serie de probleme inutile, şi totul devine mai interesant când viitorul are o doză mai mare de neprevăzut în el.

| eliaclodia explică (pentru Wøodenpints):

Pentru tine. Eu vreau sa-mi fac singura destinul, asa ca exclud neprevazutul ca placere, care ar insemna o alta implicatie. Totusi nu il exclud de tot, deoarece neprevazutul, ma poate salva de o eroare de calcul. Deci stiu pe cine as lasa sa-mi fie neprevazut in planuri si sa accet si cine nu.Sau as vrea sa fie asa simplu.

| Wøodenpints a răspuns (pentru eliaclodia):

Culmea culmilor. Planifici şi neprevăzutul.

| eliaclodia explică (pentru Wøodenpints):

Vreau ca neprevazutul sa ma salveze, nu sa ma bage in bucluc si vreau sa vina de la cine vreau eu sa vina. Adica ma straduiesc sa imi pastrez opinia sub forma de setari, libere, rock. Nu cred ca s-a inventat reproducerea sunetului care ma strabate cand incearca vreo dominanta sa ma oboseasca ca vreau setarile mele de afect, nu ale altuia. Ma simt plina de Venus, ce dracu. Intelegi? Stii ce da Venus in Astrologie, in veneratia mea pentru ea? Aici e batalia. Inchipuie-ti ce urat am facut, ba nu era sa fac, ca imi place sunetul lucrat ca la carte si diger mult, cand au mintit ca tra la cu taxa aia de mediu si a fost abrobata in acest context, astfel incat a devenit neprevazutul pentru milioane de oameni. Neprevazutul prin minciuna si smecherie ma oftica rock dark.