| anonim_4396 a întrebat:

De ce pe Facebook sunt persoane așa proaste? Unii spun că ar comite și o crimă pentru copilul lor.

14 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Din moment ce nu esti parinte, eu cred ca nu prea are sens sa iti dai astfel cu parerea. Unii ar comite crime si pentru lucruri mult mai stupide.laughing

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Atunci pentru ce mai există poliția? Să ne facem singuri dreptate? Să nu ucizi e una dintre poruncile lui Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Te asigur că tu nu ai omorâ pe cineva pentru copilul tău.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Politia din Romania e degeaba.Stiu mai multe cazuri in care nu au facut nimic, decat cazuri in care au facut ceva sau chiar rezolvat. Daca ai fi tata si cineva ti-ar viola fetita eu cred ca si pe tine te-ar lua impulsul de a-l ucide pe ala in bataie.Sunt destule cazuri.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Nu, l-aș lăsa în voia lui Dumnezeu și pe față aș duceo la terapie. Un copil în asemenea momente are nevoie de ajutor și un părinte alături. Și dacă omori pe cineva în bătaie se încadrează la crimă de gradul 2, nu 1. Nu iei pușcărie așa multă.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Doamne ferește de așa ceva!

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Unii sunt "handicapați". Și dacă țipi la copilul lor puțin sunt în stare să te omoare.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, nu iei puscarie asa multa, dar macar faci un bine altor fete care ar fi devenit victime la randul lor pana cand justitia se trezeste/pune in aplicare.Imi pare rau, eu nu am pic de mila pentru pedofili sau violatori.Sunt cazuri de adulti in istorie care ar fi meritat sa moara de 10 ori la cate victime au torturat si ucis.Ti se pare corect ca n-au patit mare lucru? E usor sa vorbesti de pe margine.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Unii sunt "handicapați". Și dacă țipi la copilul lor puțin sunt în stare să te omoare.''
Nu despre asta era vorba.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Bine, dragă. Ieșim la o apă? Că tu nu bei suc.(glumesc)

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Regret, sunt luata.laughing

| lpavel a răspuns:

O persona care spune ca ar fi in stare sa comita chiar si o crima pentru copilul lui nu e prost ci iubitor, e un parinte adevarat! Prost esti tu daca gandesti asa...

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Având în vedere că acum scrii pe TPU, nu ai proceda așa.

| blackann a răspuns:

Wow, ce grozavie...