| nameme4 a întrebat:

De ce posturile de televiziune că folosesc persoane că Vulpița, Viorel, Fernando de la Caransebeș, Miluță, Nicu de la Căzănești și mulți alții și îi transformă în cântăreți ca lumea să râdă de ei?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Findca acelea sunt poreclele lor!

| dullcat a răspuns:

Pentru a face audienta, rating si pentru ca oamenilor le place sa rada de altii pe care ii considera inferiori? Astfel de emisiuni se pliaza adecvat pe nevoia asta psihologica ciudata, care iti arata o alta fata a omenirii. Oricat s-ar lauda prezentatorii ca doresc sa starneasca empatie, raise awareness si nu stiu ce, scopul e intotdeauna circ si paine.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Numai empatie vezi la Acces Directrolling on the floor

| Hyperion7 a răspuns:

Daca omul își pierde timpul uitându-se la asemenea emisiuni, înseamnă că poate fi ușor manipulat.
Plus că astea sunt la moda, sa faci mișto de un om slab intelectual, când, de fapt, cei ce rad ce acel om, au IQ-ul mai mic decât persoana de care se face mișto big grin

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai tu ce crezi? Oamenii s-au mutat pe tik tok si in general pe net iar la tv se uita din ce in ce mai putini oameni dintre care majoritatea peste 50 ani. Si aia nu vor sa vada oameni de stiinta vorbind despre gaurile negre sau mai stiu eu ce, vor sa se uite la tv pentru amuzament, si pe buna dreptate

| LisaJulie a răspuns:

Bine ai venit in secolul 21 unde prostia se promoveaza la greu! Obisnuieste-te!