| SelenaTpu a întrebat:

De ce străinii nu țin de haine și le donează și ajung la noi ca SH?
Gssesc o groază de haine de firma și bune la SH și mi se pare foarte ciudata ca renunță la ele

8 răspunsuri:
| Decebal a răspuns:

Pentru că au bani. Își cumpără haine în fiecare an, de firmă, noi. Nu mi-am cumpărat niciodată haine de la SH. Ține însă de alegerea fiecăruia de unde să-și cumpere haine... O zi bună!

| SelenaTpu explică (pentru Decebal):

Eu am mai luat și sunt foarte bune. Faza e ca am o geaca adidas, sh, care din reprezentantă era vreo 250 euro și acum o mai am și aceia au dat-o

| RAY a răspuns:

Eu nu prea găsesc SH, si cand cumpăram dateam banii pe imitati de asta cumpar doar original de la producător, numai e moda bazar sau piete, acum s-a mutat la mall

| Hammurabi a răspuns:

Pentru că o haină (indiferent ce) se îmbracă atât timp cât îți place și până te plictisești de ea.
Nu te îmbraci cu ceva până se rupe și arunci.
E o chestie de mentalitate.
Numai în România pentru mulți o haină reprezintă o investiție. Un lux.
În alte țări, inclusiv aici în Grecia, hainele intră la categoria consumabile. E normal să le schimbi din garderobă după ce le-ai purtat o perioadă.
(Pe de altă parte, e adevărat că în România, raportul dintre veniturile oamenilor și prețul hainelor (și nu numai al hainelor), e într-adevăr năucitor și aberant)

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
La ei, foarte multi stau in chirie. Se intampla ca uneori sa trebuiasca sa se mute mai des, fie cu serviciul, in alt oras/zona sau fie ca nu le convine sau gasesc o chirie mai buna. Si atunci, de ce sa care dupa ei haine pe care nu le mai folosesc, isi usureaza bagajele de hainele nefolositoare si inutile.

| Lorena6879 a răspuns:

Nu știu laughing dar și eu îmi cumpăr de la SH

| SelenaTpu explică (pentru Lorena6879):

Siai văzut ca unele sunt foarte bune și le ți chiar o perioada îndelungată

| Lorena6879 a răspuns (pentru SelenaTpu):

Da draga