| alexcuamare123 a întrebat:

De ce tiganii nu racesc?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De obicei, de mici copii se imbraca mai sumar decat noi.
Asta le obisnuieste mai tare cu temperaturi extreme si le creste imunitatea fata de virusii de gripa.

| dullcat a răspuns:

De unde aceasta generalizare?

| Freya1 a răspuns:

Cum sa nu răcească?
Sunt ce au murit din cauza unor răceli tocmai pentru ca nu merg la medic, decat când e prea târziu.

| ReddY25 a răspuns:

Unde ai văzut/auzit, evident că și ei răcesc doar nu sunt feriți

| StrongHeart a răspuns:

Pentru ca mananca mult ardei iute si usturoi.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Probabil pentru ca au un sistem mai bun imunitar fata de al nostru.Stilul lor de viata adica ei sunt pusi sa faca treaba de mici plus alimentatia lor dar si mentaliatea lor ca ei ar fi cei mai smecheri ii ajuta intr-un fel sa fie foarte sanatosi psihic si fizic si sa nu se imbolnaveasca.
Iar cei care stau in conditii mizerabile sunt atat de obisnuiti cu agentii patogenii incat nu mai pot contacta nicio raceala.

| VoidEternal a răspuns (pentru LordCristobal):

E un mit. Spitalele de copii sunt pline de țigani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că sunt rude cu Chuck Norris.

| Adina5 a răspuns:

Pot exista diferențe genetice și culturale care pot influența susceptibilitatea la anumite boli.