| GabrielICG a întrebat:

De ce umbla fetele frumoase cu baieti urati?

E pentru personalitatea lor? Bani?.

49 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As vrea sa spun ca nu e adevarat ce a spus reina,dupa lungi studi in care am cautat raspunuri despre umanitate crede-ma ca ai nevoie de multa rabdare sa citesti multe carti si sa afli ca omul e emotional nu poti afirma ceva despre el rational, raspunsul meu e nu exista raspunsuri rationale doar emotionale, nu se poate explica de ce x este atras de y si nu de altcineva, pur si simplu asta e, eu in cele mai multe cazuri am vazut baieti frumosi cu fete frumoase potrivit teoriei evolutiei asa se si intampla, rar de tot vad o fata frumoasa cu unu urat, banii nu atrage sexul opus, trebuie sa daram mitul asta banii nu atrage atractia fizica, banii reprezinta un interes atat, nu o sa simti atracie pentru una urata ca ea e bogata ma intelegi? atractia inseamna aspect fizic in proportie de 100%,totul sta in aspectul fizic parerea mea,carcaterul conteaza si el,dar daca esti urat degeaba ai tu carcater ca nu va incepe nici una conversatia cu tine, fara inceput nu exista nimic, fetele vor barbati frumosi ca si noi, pe wikipeldia se poate vedea ca femeile si barbati aleg aspectul fizic in proporti egale, creaza un cont fals de fb adauga o poza cu un barbat frumos sa vezi cum vei atrage sexul opus sau creza unul cu un tip urat, in concluzie ceea ce afirmi tu e sub 5% media cuplurilor existente ele find rare

| GabrielICG explică (pentru RAY):

Inteleg ce zici, mersi de raspuns

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In cel mai bun caz, se simt atrase de ei din alte cauze:
-inteligenta
-ingrijit
-bine imbracat
-simtul umorului
-atent
etc.
In alte cazuri... Pentru bani, pentru a face gelos pe altul, pentru ca are masina, sau pentru ca n-au incredere in ele, si e primul care si-a aratat interesul.
Insa sa stii ca exista multe tipuri de fete, unele cauta liniste langa partener, altele un petrecaret sociabil, altele cocalari, baieti cu bani, sau chiar si 'toreadori' in pat.
Fiecare femeie pe care o intalnesti e o noua provocare, daca nu esti idiot, si atragi doar monotone. Trebuie sa o inveti pe fiecare in parte, daca te intereseaza. Nu poti cunoaste 2-3, si sa zici ca ai experienta, cand fiecare are 'pasarelele' ei.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Deci 85% din ceea ce percepem e vizual aspect vizual nu conteaza deloc dupa afiratile tale super

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Fetele cand se uita la un baiat, nu sunt atat de severe ca si noi. Nu trebuie sa ai patratele, par des si 'frezat', haine misto, mers misto si vrajeala, ca sa te placa o fata.
E suficient sa nu fii uratenia pamantului, si sa ai ceva al tau (privire, simtul umorului, vrajeala, seriozitate sau altceva), ca sa se ataseze o fata de tine.
Bine, ideea e ca tu trebuie sa te straduiesti, sa te ingrijesti, sa vorbesti frumos, sa stii de gluma si eventual sa f ti bine, si ea va fi multumita laughing
Noi ne uitam in primul rand la fata, craci, posterior si tate, daca trece de astea ne uitam la inteligenta... Ele vor doar sa nu fim din cale afara de urati, restul nu tine de aspect.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Tu cate iubite ai avut? eu vorbesc de fetele frumoase, despre asta discutam aici, cate fete frumoase ai avut tu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Cam aiurea intrebarea.
Cu fete pe care nu le consideram frumoase, n-am umblat decat cateva ore, noaptea, pe betie, si cu geamurile fumurii inchise...
Ca iubite, nu ma pot lauda cu cifre astronomice, nu-s vreun combinatozaur, ca sincer nici nu-mi pierd timpul in orice tentativa de relatie, pentru ca e vreo frumoasa mai ceva ca alea de pana acum.
De la o varsta, incepi sa te atasezi de aia care stie sa inchida usa fara sa o tranteasca, te mai ia si ea in brate, nu doar tu, te surprinde si ea (placut), nu doar tu pe ea, etc.
Si nu, nu-ti pot da un numar, pentru ca multe relatii au ramas simple simpatii, altele au fost esecuri... Daca as fi numit vreo fata 'iubita', probabil as fi fost acum in limba dupa ea, sa o iau de nevasta, nu mai stateam pe TPU.
Tin legatura cu multe fete ok, cu care as fi dispus sa am o relatie daca ne-am 'aprinde' vreodata, de o luna si ceva umblu cu o domnisoara deloc urata... Dar lucrurile nu sunt atat de simple, incat sa-ti raspund cu "da, ba, am avut fix 8 iubite, da acum sunt singur, si ma gandeam sa-mi caut alta pe Facebook". Eu nu am 14 ani.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cum isi explici freindzone? daca fetele nu le pasa de fizic?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Pe mine nu m-a stresat friendzone. Cand o fata nu ma place, nu o mai plac nici eu. Si de obicei imi dau seama de asta subtil, nu e nevoie sa-mi iau avant si sa ma izbesc ca o musca de bec, sa-mi iau refuzuri dureroase.
Ba chiar am bagat eu fete in friendzone, care ar fi vrut mai mult.
Daca te duce capul, si nu esti frustrat, transformi un 'friendzone' intr-un 'friends with benefits', imediat. Bine, asta e valabil dupa 17-18 ani, cand prietenele nu mai sunt virgine, si incep sa aiba si ele 'pofte'...

| T0T a răspuns:

Depinde ce înțelegi tu prin urât căci în multe cazuri frumusețea stă cel mai mult în ochii privitorului. Mai mult, un om poate fi frumos atât pe interior cât și pe exterior, depinde de persoană ce apreciază mai mult. Dar dacă chiar e urât cu spume, cel mai probabil pentru bani.

| OldSoul a răspuns:

Poate ca majoritatea ar spune ca pentru bani...
Sa zicem ca doar 40% din fete ar sta cu un baiat doar pentru bani, asta insemnand sa aiba un caracter si o personalitate praf.
20% sa zicem ca e o combinatie intre personalitate si bani.
Iar restul de 40% e doar pentru personalitate.

Adevarul e ca daca ai o personalitate, si stii cum sa manipulezi poti obtine o fata frumoasa chiar daca nu esti cel mai frumos, chiar daca nu esti bogat.

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă vedea ray îţi spunea că fetele frumoase nu umblă cu băieţi urâţi, că fetele sunt materialiste şi că sufletul/personalitatea nu contează.

| GabrielICG explică (pentru J0B0MAT):

Cine e ray? laughing, whatever nu ma intereseaza oricum laughing).

| J0B0MAT a răspuns (pentru GabrielICG):

Nu contează oricumlaughing

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu e adevarat, sunt si cazuri de astea

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Ce am zis eu e cam ceea ce ai spus tu în comentariul anterior.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Fiecare vede realitatea in felul lui, uni o vad sincer alti ipocritic

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Ok.

| R0R0 a răspuns:

Bani

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Crudul adevar laughing

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Bineinteles.
Sunt sincera laughing
Am implinit duminica 100 de ani si nu mi-ai zis LMA.

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Nu am mai intrat de mult pe TPU laughing, sa ti dea bunul dumnzeu si maicuta domnului impreuna cu el ca sa nu l lase singurel la greu inca 100 de aniwinking

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

laughing
Mersi,mersi.

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Cu placere happy, Te sarut dulce!winking

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Pwp kiss

| Florentina9210 a răspuns:

Am auzit ca banii fac pamantul sa se invarta si iti trebuie multi, ca fericirea e scumpa!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

El Nino...

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Cunosti melodia?

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Da, le cunosc cam pe toate de la El Nino.

| Marius_Pîrvulescu_2000 a răspuns (pentru Florentina9210):

Stiu ca acest comentariu este vechi dar, stiu versul acesta de la El Nino si este plin de adevar!

| Idkidk a răspuns:

Banii, desigur!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai probabil fiindca acel baiat are ceva ce ii place ce o atrage are o personalitate diferita probabil n-ai de unde sa stii daca pentru bani sau pentru altceva fetele sunt tare complicate si greu de inteles parerea mea.

| UnBroken2016 a răspuns:

Au °sufletul° mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat. Si fiecare e frumos in felul lui, nu poti spune de cineva ca e urat...
Unele pun acent pe suflet iar altele pe bani. happy

| GabrielICG explică (pentru anonim_4396):

Gen frumusetea este in ochii celui care priveste

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabrielICG):

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca iubesc personalitatea lor.
Sau ca iubesc banii lor.
Conteaza si cum arati, da nu poti iubi pe cineva doar dupa cum arata, trebuie sa aiba "acel ceva", iar daca un om urat are "acel ceva" o sa il iubeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă n-au bani, înseamnă că simt ceva pentru ei.

| JustStitch a răspuns:

Nicio persoana de pe aceat pamant nu este urata fie fata sau baiat, suntem frumoşi cu toții in felul nostru. Sunt de aceeasi parere cu Costia, unele fete pun accept pe suflet altele pe bani.

| evelinna01 a răspuns:

E la moda.

| GabrielICG explică (pentru evelinna01):

Lololol tare raspunsu happy

| evelinna01 a răspuns (pentru GabrielICG):

Pai nu-i asa? Prostia e la moda in ziua de azi din cate am vazut. Eu ma simt de moda veche dar imi convine happy

| GabrielICG explică (pentru evelinna01):

Evelinna, frumos nume happy

| evelinna01 a răspuns (pentru GabrielICG):

Ti-am lasat un msj.

| Parker_Kip_1997 a răspuns:

Pentru ca cel mai posibil sunt rebeli.