| inflicted a întrebat:

De ce unele persoane se plang ca spala mult desi nu spala ei, spala masina de spalat?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O fi spălând mașina, dar nici nu pune rufele pe sfoară, nici nu le calcă, nici pe rafturi în șifonier nu le pune.
Ca să nu mai vorbim de costul curentului, apei și detergenților consumați.

| Andra9pk a răspuns:

Daca lasi sa se stranga ditamai maldărul de haine murdare, cum sa nu te plangi? laughing)
Tocmai de asta se plang. Pentru ca se strang multe rufe de spalat. E normal sa iti vina dracii daca bagi intr-o zi 3 spalari laughing) plus intinsul lor la uscat.
Apoi te iau crizele cand vezi ca mai ai si de calcat laughing)

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Andra9pk):

Depinde de numarul de persoane dintr-o familie! Una e sa fie din doua -trei persoane si alta sa aiba +5!
Apoi eu niciodata nu amestec lenjeria de pat cu prosoapele si hainele care le port zilnic! Apoi hainele de iarna fiind mai groase le spal separat!