| mgtow a întrebat:

De ce utilizatorul NOname adauga la lista de prieteni pe oricine? Vad ca apare peste tot la orice user (nu veniti cu chestii ca nu e treaba ta sau caterinci).

Răspuns Câştigător
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Desigur @NoName ca suntem prieteni, raporteaza 2 tembeli o intrebare pentru ca nu le convine userul respectiv si ce mare familie fericita suntem.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ma simt flatata, ca va preocupa atat de mult persoana mea. Este placut sa te simti inconjurat de prieteni. E o atmosfera atat de calda aici!

Draga Misogin (Iceman), daca tot esti curios, hai sa-ti si raspund (desi puteai foarte simplu sa-mi trimiti un mesaj privat. sa stii, ca nu musc (decat daca merita)!):
Eu merg pe ideea ca pe TPU toti suntem prieteni, pentru ca ne ajutam intre noi. Toti Pentru Unu si Unu Pentru Toti - parca asa era, nu?
Plus, cum bine a remarcat si JelliLovesDigital112, este o modalitate foarte buna de a-i anunta pe cat mai multi utilizatori, ca ai postat o intrebare noua si ai nevoie de ajutorul lor.
Si pana la urma urmei, de ce nu?! Fac cuiva vreun rau sau cineva nu poate dormi bine noaptea, pentru ca am eu mai multi prieteni in lista?
TPU este diferit fata de toate celelalte site-uri de socializare. Conceptul este cu totul altul. Aici nu avem albume cu poze si alte informatii personale, care devin publice odata ce imi esti prieten. Aici suntem doar ca sa ne ajutam intre noi si sa ne simtim noi bine. Asa ca nu vad, care e problema.
Va doresc numai bine tuturor! O seara placuta!

NOname
| NOname a răspuns:

Nyx, Hombre, i-am scris deja lui Smith (CristinaCorporatrista, pentru necunoscatori), ca sa-mi trimita link-ul/copy-paste-ul intrebarilor raportate, ca sa scriem adminilor in grup, si acestea sa fie deblocate cat mai repede.
Ce sa-i faci, Nyx? Suntem o familie, dar stii si tu, nu e nici o padure fara uscaturi. Mai exista si frustratii, care raporteaza tot ce prind. Fiecare cu "fanii" lui, stii cum e. Iar cum Smith are multi admiratori...asta e rezultatul. Legea junglei...
Deci, astept copy-paste-ul intrebarilor (trebuie sa le aveti la "Intrebarile mele"), ca sa pot sa va ajut si eu cu ceva. Rugati-i si pe ceilalti! In mod normal, in 2-3 zile intrebarea ta, Nyx, va fi deblocata. Probabil si cea, postata de Smith (desi n-am apucat s-o citesc).
Apropo, aveti talent, nu gluma! Am ras de m-am tavalit pe jos astazi. Nici nu stiam ca avem atatea poeti pe site.
Noapte buna, dragii mei! Si nu va mai consumati aiurea (desi stiu ca nu e usor)! Se va rezolva si asta mai devreme sau mai tarziu. Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

Nyx, atunci poti sa scrii in felul urmator: "Va rog, insist sa-mi deblocati ultima mea intrebare (nu mai apare la "Intrebarile mele"), care mi-a fost raportata abuziv! Bla-bla-bla...".
Si o faci, pana cand va fi deblocata (eu asa am procedat, cand am fost in situatia ta, si am reusit; a durat vreo 2-3 saptamani in cazul meu, dar pana la urma s-a rezolvat).
Bafta!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate nu stie foarte bine definitia notiunii de "prieten" si o confunda cu cea de "user".

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Numai ea iti poate raspunde la aceasta intrebare...

| JeSa a răspuns:

Nu vin cu chestii ca nu e treaba ta sau caterinci, inteleg - e curiozitatea ta, insa - puteai frumos sa te duci - direct la ea pe privat, sa intrebi despre ce te interesa. Nu cred ca pe mine, sau pe restul lumii - ar interesa, in mod special, una ca asta.
(PS - fii sigur ca, daca ma interesa, ma duceam - direct - la ea tongue sa intrebbatting eyelashes )
Bafta.

| Hombre a răspuns:

Uite, eu nu sunt in lista ei pentru ca e "băbăciune". NoName mai usor cu "sa ne simtim noi bine" ca de ceva timp administratori ne umbla la nervi, mai ales azi. Inca mai astept un raspuns de la ei.

| CoquineNoire a răspuns:

Poate ca ii place sa aiba multi prieteni "virtuali", care e problema? laughing
care in timp mai mult ca sigur vor deveni "reali".

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu stiu, asta m-am intrebat si eu, dar poate iti va raspunde chiar ea. Eu in lista mea tin numai simpatiile virtuale.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

@NoName, intrebarile nu mai exista la mine. Ca sa fie treaba buna.

| MidnightLady a răspuns:

Am auzit ca se va oferi si titlul de userul deceniului. O fi auzit si ea...

| Iiiiioana a răspuns:

Pentru ca e dornica sa isi faca prieteni noi, sa socializeze.e bine sa ai multi prieteni. sau poate ca e intr-o competitie cu ineva pentru cei mai multi prieteteni. dar de ce nu o intrebi tu pe ea decat sa astepti pareri de la altii?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă așa vrea ea, știm noi ce e în mintea ei? Probabil vrea să pară prietenoasă și să fie de ajutor. Știi, că atunci când adaugi pe cineva la prieteni, îți vin întrebările ei pe mail direct. Și ăsta ar fi un motiv, cred, dacă mă înțelegi.
http://www.tpu.ro/trimite-mesaj/pzyz/