| Denysuk_3788 a întrebat:

De la ce apare cancerul de san?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Uite un site socant(m-au lasat masca imaginile):
http://www.madalinas.ro/......magini.php

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Se spune ca toti avem gena care e raspunzatoare de cancer, numai ca nu la toti aceasta se activeaza. Conteaza mult si factorul genetic, multe persoane care au avut in familie cazuri de cancer risca sa faca la randul lor cancer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la o celula bolnava, de la un sutien mult prea strans si purtat indeajuns demult, de la faptul ca ai mai avut in familie, de la gandul obsesiv, puternic si indelungat ca ai putea sa faci, de la o lovitura. de la fel de fel de factori care oricum se pot minimaliza la maxim chiar daca suntem predispuse, atat timp cat gandim pozitiv, lucrez cu oamneii si ai fi uimita cati sunt bolnavi si la baza gandurilor lor a stat teama de boala si gandurile negre.si sa nu fi stat la baza.in cazul asta sunt primii care se vindeca daca gandesc pozitiv.stiu ce zic.winking