| Izabela000 a întrebat:

De la ce numar in jos trebuie sa poarte o femeie ca sa se considere ca are picior mic? Dar un barbat?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se ia in calcul (dacă putem spune așa) și ÎNĂLȚIMEA. Așa că despre ce inălțime vorbim aici Iza?

| Izabela000 explică (pentru sierra1):

1,56

| sierra1 a răspuns (pentru Izabela000):

Atunci cu un 36, ai zice că ai "picior mare"

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca exista vreo lege care sa reglementeze adjectivele astea.
Eu zic ca sub 40 la barbati si sub 36 la femei inseamna picior mic.
Dar cum intre marimele chinezesti, cele europene si cele americane sunt decalaje mari, propun sa ne doara fix in sfecla de cine si cat poarta la papuci, cu exceptia cazului in care vrem sa le facem cadou o pereche de incaltari.

| Lioana a răspuns:

Cine poarta un numar mai mic la pantofi decat mine consider ca are picior mic.
Cine poarta un numar mai mare la pantofi decat mine consider ca are picior mare.
Eu port 38.

| Izabela000 explică (pentru Lioana):

Ce inaltime ai?

| Lioana a răspuns (pentru Izabela000):

1,66 m